101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nocne linie autobusowe będą przywrócone?

Data publikacji: 02.02.2017 21:43
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

27.1.2016 Kielce. Przystanek autobusowy przy ul. Okrzei stracił część zadaszenia. W dzień z konstrukcji zwisały fragmenty stłuczonego szkła. Obecnie w dachu zostały po nich tylko puste miejsca.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kielczanie chcą przywrócenia kursowania dodatkowych, nocnych linii autobusowych. Zbiórka podpisów pod petycją, która ma zostać skierowana do Zarządu Transportu Miejskiego już się rozpoczęła.

Pomysł zrodził się na Kieleckiej Platformie Komunikacyjnej i szybko zyskał szerokie grono zwoleników. Obecnie petycje można podpisać w kilku lokalach w centrum Kielc, niebawem taka możliwość będzie też w Galerii Echo.

Obecnie w Kielcach autobusy kursują na jednej trasie. Linia N1 przejeżdża ze Ślichowic na Osiedle Świętokrzyskie. Osoby, z którymi rozmawialiśmy przyznają, że jedna linia nocna to za mało. Jak mówią korzystać z niej mogą tylko największe osiedla. Ich zdaniem drugie połączenie powinno obsługiwać miedzy innymi osiedle KSM, Bukówkę czy Sieje.

Tymczasem Marian Sosnowski dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego poinformował, że druga linia nocna zostanie uruchomiona ponownie na początku wakacji. Jak powiedział wtedy jej kursowanie będzie bardziej zasadne. Dyrektor przyznał, że ZTM zdecydował o zlikwidowaniu tego połączenia ponieważ chętnych do korzystania z niego było niewielu, z reguły autobusy jeździły puste.

Linia N2 prawdopodobnie kursowała by na podobnej trasie jak w zeszłym roku. Byłoby to weekendowe połączenie z Bukówki przez ulice Tarnowską, Sandomierską, Paderewskiego, Grunwaldzką i Jagiellońską na osiedle Herby. Dyrektor zapowiada jednak, że przy ustaleniu ewentualnej trasy nocnej linii będą brane pod uwagę opinie i sugestie mieszkańców.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions