101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Karol Bielecki najlepszym sportowcem 2016 roku!

Data publikacji: 03.02.2017 18:40 / Data aktualizacji: 03.02.2017 18:40
Autor: Karol Żak / Kategoria: Sport
Komentarze


Fot. Karol Żak / Radio Kielce

W Targach Kielce odbyła się gala 65. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2016. Najlepszym sportowcem wybrany został Karol Bielecki, szczypiornista Vive Tauronu Kielce. Plebiscyt zorganizowało „Echo Dnia”, a współorganizatorami byli: Radio Kielce, TVP Kielce, Gazeta Wyborcza i portal www.sport.pl.

Posłuchaj relacji z gali 65. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2016Najpopularniejsi sportowcy świętokrzyskiego 2016:

1 miejsce: Karol Bielecki - piłka ręczna Vive Tauron Kielce

Ma 34 lata. Mistrzostwo i Puchar Polski, zwycięstwo w Lidze Mistrzów, 3. miejsce w Super Globe. Chorąży reprezentacji w Rio de Janeiro - czwarte miejsce polskiej drużyny i tytuł króla strzelców.

2 miejsce: Daniel Adamiec - boks KKB RUSHH Kielce

Ma 21 lat. Czołowy polski pięściarz, który od tego sezonu startuje w kategorii wagowej 75 kg. Jest jedną z nadziei polskiego boksu olimpijskiego.

3 miejsce: Michał Jurecki – piłka ręczna Vive Tauron Kielce

Ma 32 lata. Z Vive Tauronem zdobył złoto mistrzostw Polski i Ligi Mistrzów, Puchar Polski i trzecie miejsce w Super Globe, z kadrą czwarte miejsce na igrzyskach i siódme na mistrzostwach Europy.

4 miejsce: Karolina Kołeczek – lekkoatletyka Wisła Junior Sandomierz

Ma 23 lata. Najlepsza polska zawodniczka w biegu na 100 m przez płotki. W 2016 roku zdobyła dwa złote medale na mistrzostwach kraju. Zadebiutowała na igrzyskach w Rio. Nagrodę w jej imieniu odebrała siostra.

5 miejsce: Sandra Drabik – boks Gym Kickboxing Kielce

Ma 28 lat. Reprezentantka kraju, czołowa polska zawodniczka. Mistrzyni Polski w 51 kg. Wygrała też Międzynarodowy Turniej imienia Feliksa Stamma, została wybrana na najlepszą zawodniczkę turnieju.

6 miejsce: Sławomir Szmal – piłka ręczna Vive Tauron Kielce

Ma 38 lat. Czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich, siódme na mistrzostwach Europy, wygrana w Lidze Mistrzów, PGNiG Superlidze i Pucharze Polski, 3. miejsce w Super Globe.

7 miejsce: Jacek Kiełb – piłka nożna Korona Kielce

Ma 28 lat. Wrócił do Korony przed obecnym sezonem po raz kolejny i jest ważnym graczem w drużynie, dla której strzela gole i asystuje przy bramkach zdobywanych przez kolegów. Jest też ulubieńcem kieleckich kibiców.

8 miejsce: Marcin Komenda – siatkówka Effector Kielce

Ma 20 lat. Od tego sezonu pierwszy rozgrywający Effectora, któremu trener Dariusz Daszkiewicz wróży reprezentacyjną karierę.

9 miejsce: Maciej Giemza – rajdy enduro KTM Novi Korona Kielce

Ma 21 lat. Wywalczył mistrzostwo Polski w klasie E1, wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej. Złoty medalista drużynowych mistrzostw świata, czyli prestiżowej Sześciodniówki.

10 miejsce: Klaudia Petters – triathlon Akwedukt Kielce 

Ma 17 lat. W ciągu niespełna dwóch lat stała się najlepszą zawodniczką kieleckiego klubu, a także czołową juniorką w Polsce. W 2016 roku zdobyła kolejne medale.

19.30

Najlepsi trenerzy województwa świętokrzyskiego:

1 miejsce: Tałant Dujszebajew (Vive Tauron Kielce)

Ma 48 lat. Jest trenerem piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce i reprezentacji Polski. Żona Olga, synowie Alex i Daniel, również piłkarze ręczni.

2 miejsce: Grzegorz Nowaczek

Ma 44 lata. Jego podopieczni w 2016 roku wywalczyli wiele medali mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów, a Rushh, którego jest też wiceprezesem, to jeden z najlepszych klubów w Polsce.

3 miejsce: Marek Mierzwa

Ma 39 lat. Trener drużyny Korony Kielce w Centralnej Lidze Juniorów z którą w sezonie 2015/2015 wywalczył 4. miejsce. W tym sezonie prowadzony przez niego zespół również jest czołówce rozgrywek.

19.27

Świętokrzyski Scyzoryk:

Sandra Drabik

19.24

Drużyna 2016 roku:

Vive Tauron Kielce

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce mają za sobą najlepszy rok w historii klubu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa na krajowym podwórku sięgnęli po dublet czyli zdobyli mistrzostwo i Puchar Polski. Po raz pierwszy w historii polskiego szczypiorniaka wygrali Ligę Mistrzów. Zajęli też trzecie miejsce w turnieju Super Globe czyli w nieoficjalnych klubowych mistrzostwach świata. W pamięci kibiców na pewno na długo pozostanie „kosmiczny” finał Ligi Mistrzów w Lanxess Arenie w Kolonii. Kielczanie pokonali w nim MKB Veszprem. W drugiej części odrobili stratę wynoszącą dziewięć bramek. Po sześćdziesięciu minutach było 29:29, a po dogrywce 35:35. Wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych. Mistrzowie Polski wygrali konkurs "siódemek" 4:3 i po raz pierwszy w historii sięgnęli po triumf w Champions League. 

19.22

Ambasador regionu świętokrzyskiego:

ks. Biskup Marian Florczyk

Biskup Marian Florczyk jest Duszpasterzem polskich sportowców. Jak sam twierdzi piękno życia sportowego poznał dopiero będąc biskupem. Wspierał duchowo „biało – czerwonych” na kilku olimpiadach. Częsty gość na regionalnych arenach sportowych. Kibic emocjonalnie związany z wieloma dyscyplinami. Zawsze uśmiechnięty i gotowy pomóc, podpowiedzieć, poradzić.

19.20

Sportowiec niepełnosprawny:

Wojciech Makowski

Wojciech Makowski na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro wywalczył srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym. 24-latek to świetny sportowiec i niebanalna osobowość. Nagrywa piosenki, kocha piłkę nożną i zaraża innych pozytywnym myśleniem. – Medal dedykuję wszystkim, którzy uważają, że ich życie jest do bani. Ze mną też tak było, dopóki nie pojawił się sport, który wszystko odmienił – powiedział po wywalczeniu tytułu wicemistrza olimpijskiego. Niewidomy pływak, ale i raper, który już ma głowę pełną nowych kawałków.

19.15

Zasłużony dla świętokrzyskiego sportu 2016:

Marian Grzesik

Marian Grzesik to nauczyciel, wychowawca i trener wielu pokoleń świętokrzyskich szczypiornistek i szczypiornistów. Przez 32 lata był prezesem Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej. Za swoją działalność wyróżniony Diamentową Odznaką Związku Piłki Ręcznej i tytułem honorowego prezes świętokrzyskich struktur. Mimo swojego wieku – za dziesięć dni skończy 85 lat – wciąż można go spotkać w halach sportowych na różnego rodzaju turniejach i meczach. 

Nagrodę w jego imieniu odebrał prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz.

19.12

Największe Talenty sportowe:

Katarzyna Białogońska, skok o tyczce, KKL Kielce

Ma 15 lat i jest uznawana za jeden z największych talentów w skoku o tyczce w naszym kraju. Trenuje pod okiem byłej medalistki mistrzostw Polski Agnieszki Wrony. Jest rekordzistką województwa w swojej kategorii wiekowej. To członkini kadry narodowej juniorów. 28 stycznia na halowym mitingu w Spale poprawiła o 9 cm halowy rekord województwa juniorek młodszych (U18), należący od 1999 roku do jej trenerki Agnieszki Wrony. Obecny wynosi 3 metry 50 centymetrów.  

Wiktor Długosz, piłka nożna, Korona Kielce

Ma 16 lat. Jesienią przebojem wdarł się do drużyny Korony grającej w Centralnej Lidze Juniorów, choć od niektórych kolegów jest dwa lata młodszy. Jest ofensywnym pomocnikiem. Jego grę cechuje niezwykła piłkarska inteligencja. W minionej rundzie strzelił kilka ważnych goli. 

Dawid Jakubowski, piłka ręczna, KSSPR Końskie

Szesnastolatek obdarzony wielkim talentem. Z kadrą Świętokrzyskiego zdobył w zeszłym roku brązowy medal na OOM. Na turnieju we Wrocławiu został uznany najlepszym obrotowym. Jest reprezentantem Polski juniorów młodszych. Od poprzedniego sezonu gra w pierwszym zespole KSSPR Końskie. Za niego nagrodę odebrała mama.


19.10

Na scenie pojawili się: Stanisław Wróbel – redaktor naczelny Echa Dnia, Janusz Knap – Prezes Zarządu Polskiego Radia Kielce, Przemysław Predygier Dyrektor TVP Kielce i Piotr Rozpara zastępca Redaktora Naczelnego Gazety Wyborczej. 

19.01

Galę rozpoczęła Formacja 3 Your Mind - Mistrzowie Świata federacji World Artistic Dance Federation w kategorii Urban Street Dance Showcases trenujący pod okiem Moniki Wieleńskiej.

19.00

Zaczynamy! Dzisiejszą galę prowadzą Elżbieta Dziewięcka-Mąkosa oraz Rafał Szymczyk.

18.55

Plebiscyt rozpoczął się 18 listopada 2016 i trwał do 23 stycznia 2017. Za pomocą SMS-ów, portalu społecznościowego Facebook, portalu www.echodnia.eu, a także specjalnych kuponów czytelnicy, radiosłuchacze i telewidzowie głosowali na 30 sportowców i 12 trenerów.

Najpopularniejsi zostali wybrani Państwa głosami i głosami plebiscytowej Kapituły w stosunku 70 do 30% głosów. Plebiscyt cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem.

18.50

Kto otrzyma statuetkę? Faworytami są oczywiście zawodnicy Vive Tauronu Kielce, który w minionym sezonie wygrali Ligę Mistrzów, Puchar Polski a także zostali mistrzami kraju. Ale poziom świętokrzyskiego sportu naprawdę jest wysoki. Oprócz szczypiornistów mamy reprezentantów i trenerów w innych dyscyplinach. Świetny poziom prezentują m.in. bokserzy i lekkoatleci.

18.45

Przypomnijmy, słuchacze, czytelnicy i telewidzowie wypełnili 8 400 kuponów i wysłali ponad 74 tysiące SMS-ów typując najpopularniejszego sportowca i trenera. Kto nim został? Dowiemy się już za kilkadziesiąt minut.

Podczas gali oprócz zwycięzców poznamy także osoby, które wyróżniła kapituła, czyli największe talenty naszego regionu, zasłużonych dla świętokrzyskiego sportu, ambasadora regionu i sportowca niepełnosprawnego.

18.40

Jeszcze minuty dzielą nas od rozpoczęcia gali Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2016. Będzie ona transmitowana na żywo na antenie Radia Kielce i naszej stronie internetowej. Zapraszam - Karol Żak

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution