101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Parkingi wielopoziomowe - niedługo kolejne konsultacje

Data publikacji: 05.02.2017 08:40
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.01.2016 Kielce. Demonstracyjny parking wielopoziomowy przy ulicy Ściegiennego 270.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielczanie ponownie wyrażą swoją opinię na temat budowy parkingów wielopoziomowych. Konsultacje społeczne w tej sprawie rozpoczną się za dwa tygodnie. W pierwszej kolejności o zdanie na ten temat zostaną poproszeni mieszkańcy Sadów i Uroczyska.

Jak powiedział Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału rozwoju i rewitalizacji w kieleckim ratuszu, dla tych lokalizacji miejscy urzędnicy przygotowali alternatywne wersje, ponieważ poprzednie koncepcje zostały odrzucone. Plan budowy został także zmieniony w przypadku parkingu przy ulicy Toporowskiego.

Wstępne zakładano budowę 8 wielopoziomowych parkingów. Jednak po protestach mieszkańców zrezygnowano z obiektów po północnej stronie ulicy Sandomierskiej oraz w pobliżu ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej. Pojawiła się natomiast nowa propozycja którą, zgłosili mieszkańcy spółdzielni Armatury, którzy chcą budowy parkingu na rogu ulic Krakowskiej i Podklasztornej.

Po zaakceptowaniu ostatecznych wersji, urzędnicy będą mieli za zadanie przygotować plany zagospodarowania terenu. Będzie to potrzebne, aby zarezerwować wytypowane wcześniej miejsca tak, aby w przyszłości nie zostały one wykorzystane pod budynki mieszkalne czy usługowe.

Wstępny, szacunkowy koszt budowy parkingów to około 80 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution