101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Więcej sportu w szkołach

Data publikacji: 05.02.2017 11:40
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Sport
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Uczniowie świętokrzyskich szkół będą mieli więcej ruchu. Od połowy lutego rozpoczyna się finansowany przez rząd program Szkolny Klub Sportowy. Jak tłumaczy Dariusz Kos, wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach, treningi dla uzdolnionej młodzieży będą odbywały się w szkołach każdego powiatu w naszym regionie.

- W województwie świętokrzyskim program będzie obejmował 458 grup ćwiczebnych, w których będzie w sumie ponad 8 tysięcy dzieci. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach 2 razy w tygodniu po 60 minut - informuje Dariusz Kos.

Program zakłada, że w grupie ćwiczącej w ramach Szkolnego Klubu Sportowego będzie od 15 do 25 uczniów. Co ważne nauczyciele będą otrzymywali wynagrodzenie za prowadzone treningi. Jak mówi Dariusz Kos, to właśnie brak finansowania sprawił, że Szkolne Kluby Sportowe zniknęły z większości placówek. Tam, gdzie zostały, prowadzili je tylko pasjonaci danej dyscypliny lub nauczyciele, których wspierała gmina.

- Szkolny Klub Sportowy, czyli SKS już od wielu lat nie był propagowany. Nieliczne gminy płaciły nauczycielom za prowadzenie tych zajęć, ale dopiero teraz, kiedy pieniądze wykłada Ministerstwo Sportu i Turystyki, SKSy wrócą do szkół. Co ważne to nie są dodatkowe lekcje wychowania fizycznego, tylko zajęcia pozalekcyjne - mówi Dariusz Kos.

Pierwsze zajęcia w ramach Szkolnych Klubów Sportowych rozpoczynają się 15 lutego. Natomiast 13 i 14 lutego Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy przygotował konferencję szkoleniową dla nauczycieli, którzy będą prowadzić treningi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution