101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W OMPiO o bohaterach

Data publikacji: 06.02.2017 15:07
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Magdalena Nowak
Komentarze

2.10.2016 Kielce. Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego - wystawa w OMPiO
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej rozpoczęły się warsztaty pod hasłem "Gdzie jest bohater?" Podczas zajęć uczestnicy wcielają się w detektywów historii. W ciągu najbliższych dni będę szukali bohaterów związanych z Kielcami i regionem.

Jedna z organizatorek, Magdalena Lank, zapowiada, że każdy dzień będzie inny. Przewidziane są zajęcia w terenie, zwiedzanie ekspozycji OMPiO, a także warsztaty  plastyczno-techniczne. Zajęcia mają na celu poszerzenie wiedzy na temat historii i bohaterów z naszego regionu. Ponadto - jak dodaje - codzienne spacery po Kielcach, pozwolą uczestnikom odkryć nasze miasto na nowo.

Podczas warsztatów uczestnicy będą musieli przygotować relację z każdego dnia. Jednym z zadań będzie wykonanie plakatu zachęcającego do walki z okupantem. Organizatorzy zapowiadają, że młodzież będzie musiała wczuć się w dawne realia, aby móc solidnie wykonać zadanie.

Uczestnicy feryjnych warsztatów to w większości osoby, które brały już udział w innych cyklach prowadzonych przez OMPiO. Poprzednie zajęcia, jak twierdzą, były ciekawe, dlatego też chętnie zapisali się na warsztaty feryjne.

W zajęciach bierze udział młodzież w wieku 12-15 lat. Codziennie o godzinie 10 młodzi poszukiwacze spotykają się w OMPiO, aby stamtąd wyruszyć w poszukiwaniu zagadkowych bohaterów historii. Zajęcia pod hasłem "Gdzie jest bohater?" potrwają do piątku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution