101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Specjalistyczne badania w kieleckim szpitalu

Data publikacji: 06.02.2017 17:02
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Szpital Kielecki

Szpital Kielecki
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Szpital Kielecki jako jedyny w województwie i jeden z niewielu w kraju posiada laboratorium biomechaniki. Badania przeprowadzane za pomocą dostępnego w lecznicy sprzętu umożliwiają kompleksową analizę ruchu. Korzystają z tego sportowcy, ale także osoby ze schorzeniami ortopedycznymi.

Jak wyjaśnia dr Arkadiusz Granek, specjalista ortopedii kierujący Centrum Ortopedycznym przy szpitalu na ulicy Kościuszki, elementy ruchu nie do uchwycenia okiem trenera, rejestrowane są przez specjalny komputerowy system. Uzyskane w ten sposób wyniki w precyzyjny sposób pomagają ustalić przyczyny nieprawidłowości, jak również wspomagają dobór indywidualnego programu leczenia i ćwiczeń, dodaje dr Arkadiusz Granek.

- Większość tego typu urządzeń jest wykorzystywana przede wszystkim w badaniach naukowych. Natomiast my takie usługi świadczymy także dla pacjentów, którzy dzięki tej technologii mogą szybciej osiągnąć sprawność i lepiej rehabilitować się po zabiegach – dodaje nasz rozmówca.
W najbliższym czasie w laboratorium pojawi się kolejny nowoczesny sprzęt. – Planujemy zakupić platformę, która służy do oceny równowagi pacjentów na stabilnym podłożu, fotel służący do badania siły mięśniowej oraz bieżnik - wylicza dr Arkadiusz Granek.

Badanie przy pomocy specjalnego systemu kamer trwa około godzinę i jest bezbolesne. Wskazaniami do jego wykonania są wszelkiego rodzaju bóle kostno - stawowe, mięśniowe oraz dysfunkcje chodu. System może być również wykorzystywany do badania postępów leczenia, rehabilitacji, badania ruchu kończyn górnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution