101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Finał konsultacji ws. parkingów wielopoziomowych

Data publikacji: 09.02.2017 11:49
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Radio Kielce

Miejscy urzędnicy rozpoczynają ostatni etap konsultacji społecznych w sprawie budowy parkingów wielopoziomowych na kieleckich osiedlach.

17 lutego, o godzinie godz. 17.45, pracownicy ratusza spotkają się z mieszkańcami w siedzibie Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tydzień później, 24 lutego o godzinie 17.30 konsultacje odbędą się w klubie osiedlowym „Polonez” przy ulicy Pocieszka.

Wnioski, uwagi i postulaty dotyczące budowy parkingów wielopoziomowych można zgłaszać również pisemnie w Wydziale Rozwoju i Rewitalizacji Miasta mieszczącym się przy ulicy Koziej lub pocztą elektroniczną pod adres artur.hajdarowicz@um.kielce.pl.

Jak informowaliśmy, ratusz zaproponował budowę ośmiu parkingów. Po konsultacjach społecznych, urzędnicy zrezygnowali jednak z dwóch lokalizacji, ze względu na opinie mieszkańców. Nie będzie obiektów po północnej stronie ulicy Sandomierskiej, ani u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej.

Najwięcej kwestii do ustalenia pozostaje w przypadku trzech obiektów. Chodzi o lokalizacje przy skrzyżowaniach Warszawskiej i Orkana, Marszałkowskiej i Jesionowej oraz Warszawskiej i Pocieszka. Akceptację mieszkańców zyskały natomiast parkingi u zbiegu alei Szajnowicza-Iwanowa i Grunwaldzkiej, w pasie drogowym rozdzielającym ulicę Sandomierską, w okolicach ulic Radomskiej i Nowaka-Jeziorańskiego, nieopodal skrzyżowania ulic Popiełuszki i Wrzosowej oraz u zbiegu ulic Krakowskiej i Podklasztornej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution