101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Będą rozmawiać o parkingach wielopoziomowych

Data publikacji: 17.02.2017 14:29
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Radio Kielce

Mieszkańcy Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Kielcach poznają dzisiaj nowe propozycje lokalizacji parkingów wielopoziomowych. Miejscy planiści przygotowali cztery miejsca, wszystkie w rejonie ulicy Warszawskiej.

Jak powiedział Artur Hajdorowicz z magistratu, dwie koncepcje były już wcześniej znane mieszkańcom. Chodzi o róg ulic Jesionowej i Marszałkowskiej oraz okolice ulicy Orkana. W obu przypadkach zmieniono koncepcje budynków - mają być mniejsze, przez co zmieni się też zagospodarowanie terenu wokół nich.

Dodatkowo dochodzą nowe propozycje - na rogu ulicy Turystycznej i Warszawskiej, przy pawilonach handlowych na skrzyżowaniu Wojewódzkiej i Warszawskiej, a także w podobnym wariancie, czyli na miejscu obecnego parkingu przy ulicy Pocieszka i Warszawskiej.

Zdaniem Artura Hajdorowicza to właśnie pomysły budowy parkingów w miejscu istniejących są najchętniej akceptowane przez mieszkańców. Po ustaleniu ostatecznych miejsc urzędnicy będą musieli przygotować plany zagospodarowania terenu. Będą one potrzebne, aby w przyszłości grunty nie zostały wykorzystane pod budynki mieszkalne czy usługowe.

Dzisiaj konsultacje odbędą się o godz. 17.45 w siedzibie Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Warszawskiej 155. Natomiast w przyszły piątek, 24 lutego, spotkanie zostanie zorganizowane w klubie osiedlowym Polonez przy ul. Pocieszka 17.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution