101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Będą rozmawiać o parkingach wielopoziomowych

Data publikacji: 17.02.2017 14:29
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Radio Kielce

Mieszkańcy Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Kielcach poznają dzisiaj nowe propozycje lokalizacji parkingów wielopoziomowych. Miejscy planiści przygotowali cztery miejsca, wszystkie w rejonie ulicy Warszawskiej.

Jak powiedział Artur Hajdorowicz z magistratu, dwie koncepcje były już wcześniej znane mieszkańcom. Chodzi o róg ulic Jesionowej i Marszałkowskiej oraz okolice ulicy Orkana. W obu przypadkach zmieniono koncepcje budynków - mają być mniejsze, przez co zmieni się też zagospodarowanie terenu wokół nich.

Dodatkowo dochodzą nowe propozycje - na rogu ulicy Turystycznej i Warszawskiej, przy pawilonach handlowych na skrzyżowaniu Wojewódzkiej i Warszawskiej, a także w podobnym wariancie, czyli na miejscu obecnego parkingu przy ulicy Pocieszka i Warszawskiej.

Zdaniem Artura Hajdorowicza to właśnie pomysły budowy parkingów w miejscu istniejących są najchętniej akceptowane przez mieszkańców. Po ustaleniu ostatecznych miejsc urzędnicy będą musieli przygotować plany zagospodarowania terenu. Będą one potrzebne, aby w przyszłości grunty nie zostały wykorzystane pod budynki mieszkalne czy usługowe.

Dzisiaj konsultacje odbędą się o godz. 17.45 w siedzibie Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Warszawskiej 155. Natomiast w przyszły piątek, 24 lutego, spotkanie zostanie zorganizowane w klubie osiedlowym Polonez przy ul. Pocieszka 17.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce