101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nowe osiedle w Sandomierzu

Data publikacji: 17.02.2017 14:34
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sandomierz, Kruków, miejsce gdzie do niedawna stały obskurne baraki zamieszkałe głównie przez rodziny romskie
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Nowe osiedle domków jednorodzinnych powstanie w Sandomierzu. Będzie zlokalizowane na Krukowie, w miejscu gdzie do niedawna stały obskurne baraki zamieszkałe głównie przez rodziny romskie.

Ostatni barak zniknął stamtąd w tym tygodniu. Teren przeznaczony pod potrzeby nowego osiedla ma ponad 2 hektary. Dobiega końca wydzielanie działek, których w sumie będzie 20. Każda z nich będzie mieć powierzchnię od 5,5 do 8,5 ara.

Działki wyceni rzeczoznawca, po czym miasto ogłosi w kwietniu przetarg na ich sprzedaż. Obecnie trwa porządkowanie terenu. Po barakach został m.in. eternit, który ze względu na szkodliwość trzeba usunąć, a ponadto do wywiezienia są deski, resztki bloków betonowych i inne odpady.

- Sprzątanie potrwa do końca lutego - poinformował Zenon Smuniewski, naczelnik wydziału nadzoru komunalnego w sandomierskim magistracie. Teren na Krukowie jest w pełni uzbrojony. Powstanie tam nowa droga dzieląca osiedle na pół. Jej patronem będzie Adam Bień - honorowy obywatel Sandomierza.

Burmistrz Marek Bronkowski jest przekonany, że ze sprzedażą działek nie będzie żadnego problemu, ponieważ jest to atrakcyjne miejsce, w które warto zainwestować. Baraki przy ul. Krukowskiej wybudowano ponad 50 lat temu. Miały służyć tylko przez pięć lat i były przygotowane pod potrzeby mieszkańców starówki, którą ratowano wówczas przez zawaleniem się. Kilka lat temu na potrzeby rodzin romskich miasto wybudowało blok socjalny przy ul. Lubelskiej, gdzie systematycznie przenoszeni byli lokatorzy baraków na Krukowie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions