101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Oszuści znów aktywni. Policja ostrzega

Data publikacji: 17.02.2017 14:49
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Wojciech Habdas / Radio Kielce

Policja przestrzega przed oszustami działającymi metodą m.in. „na wnuczka”. Do kolejnej próby wyłudzenia w ten sposób pieniędzy doszło wczoraj w Jędrzejowie.

Do 87-letniej mieszkanki miasta zadzwoniła kobieta podająca się za córkę. Oszustka usiłowała przekonać seniorkę, że potrzebuje pilnie 8000 złotych, które posłużą jej do uniknięcia odpowiedzialności za spowodowanie wypadku drogowego.

- Starsza pani przekazała telefon wnukowi, który był w domu. Wtedy oszustka się rozłączyła, a poszkodowana i jej wnuk natychmiast powiadomili policję - informuje Michał Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Mundurowi podkreślają, że oszuści wykorzystują presję czasu próbując wpłynąć na szybką decyzję oszukiwanego. Do uwiarygodnienia swojej historii podają się za członka rodziny lub bliskiego znajomego. Policja apeluje, aby nie udzielać przez telefon żadnych informacji na temat swojej sytuacji, ani zgromadzonych pieniędzy. Należy też pamiętać, że każdy przedstawiciel instytucji odwiedzający nasze mieszkanie ma stosowne dokumenty, za których pomocą każdy zainteresowany może sprawdzić jego wiarygodność.

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce