101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nauczą dzieci bezpiecznego korzystania z Internetu

Data publikacji: 17.02.2017 15:04
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Magda Nowak
Komentarze

06.06.2015. "Game On" - impreza dla fanów gier komputerowych w Targach Kielce
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Konkursy i związane z nimi działania edukacyjne mają pomóc w propagowaniu wśród młodych ludzi zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zorganizowały dziś Dzień Bezpiecznego Internetu.

- Uczniowie wzięli udział warsztatach, które dotyczyły inwigilacji w sieci, zagrożeń oraz wskazówek jak się bronić przed niebezpieczeństwem. - wyjaśnia Monika Zawadzka-Chłopek z ośrodka doradztwa metodycznego.

Dodaje, że dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs, w którym uczniowie przygotowywali filmy, animacje i plakaty dotyczące bezpiecznego zachowania w Internecie. Wzięło w nim udział 46 szkół z regionu.

Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu jest częścią przedsięwzięcia zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2004 r.  Jego celem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa w korzystaniu z zasobów globalnej sieci oraz uświadomienie zagrożeń, które wiążą się z tym środkiem komunikacji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions