101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pół miliona złotych za plac po dworcu autobusowym

Data publikacji: 17.02.2017 15:31
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dworzec autobusowy w Pińczowie. PKS
Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Plac po byłym dworcu autobusowym w Pińczowie zostanie wykupiony przez gminę. Radni podjęli uchwałę w tej sprawie. Za budynek i działkę o powierzchni 50 arów, będące własnością spółki PKS Busko-Zdrój samorząd zapłaci pół miliona złotych.

Jak informuje burmistrz Włodzimierz Badurak, nie było kupców zainteresowanych obiektem dlatego gmina skorzysta z prawa pierwokupu. Władze miasta chcą  go wyremontować, tak by znów mógł służyć jako miejsce dla podróżnych.

- Zdecydowaliśmy się na zakup dworca, ponieważ chcemy mieć realny wpływ na to, co się z tym miejscem stanie. Działka jest położona w atrakcyjnym miejscu, blisko zalewów i Ośrodka Sportu i Rekreacji - tłumaczy burmistrz.

Włodzimierz Badurak dodaje, że dworzec autobusowy jest bardzo potrzebny.

- Myślę, że jako miasto powiatowe powinniśmy mieć dworzec dla komunikacji publicznej. Dotychczasowy budynek jest od kilku lat zamknięty i straszy wyglądem. Obiekt wymaga natychmiastowego remontu - podkreśla burmistrz.

Teren dworca znajduje się na obszarze uwzględnionym w planie rewitalizacji miasta. Władze Pińczowa nie wykluczają przeznaczenia nieruchomości na inne cele z możliwością wynajmu lokali dla przedsiębiorców.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions