101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kuriozalna sytuacja w szkole w Biskupicach

Data publikacji: 17.02.2017 15:52
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

29.6.2016 Kielce. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 26. Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Gimnazjum nr 26
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kuriozalna sytuacja, dotycząca szkoły podstawowej w Biskupicach, w gminie Sadowie. Placówka formalnie funkcjonuje, ale na zajęcia szkolne nie uczęszcza do niej żadne dziecko.

Marzena Urban – Żelazowska, wójt gminy Sadowie twierdzi, że wszystkie dzieci, które chodziły do tej do szkoły, zostały przeniesione do podstawówki w Sadowiu. Uczą się tam od września ubiegłego roku. Miał to być efekt rozmów z rodzicami i ich decyzji. Ponadto, Rada Gminy postanowiła o zamknięciu szkoły w Biskupicach, ponieważ spadła liczba uczniów w tym miejscu. – W roku szkolnym 2015/2016 do placówki uczęszczało dwadzieścioro sześcioro dzieci. Od września 2016 byłoby ich o pięcioro mniej- mówi Marzena Urban – Żelazowska.

Uchwała rady gminy została jednak negatywnie zaopiniowana przez świętokrzyskiego kuratora oświaty. W związku z tym, gmina wystąpiła z zażaleniem do ministerstwa oświaty, ale resort utrzymał w mocy decyzję kuratora. Radni podjęli więc kolejną uchwałę w tej sprawie. Kazimierz Mądzik, kurator oświaty twierdzi, że decyzja rady była niezgodna z prawem. – Nie można podejmować w tej samej sprawie kolejnej uchwały, skoro jedno postępowanie nie zostało zakończone. Nie przychyliliśmy się do wniosku gminy, ponieważ nie zostały dochowane procedury – tłumaczy kurator. Dodaje, że jeśli od przyszłego roku szkolnego żadne dziecko nie podejmie nauki w szkole w Biskupicach, placówka zostanie zlikwidowana zgodnie z procedurami.

Szkoła w Biskupicach składała się z dwóch budynków, z których jeden jest obecnie zamknięty, a w drugim znajduje się filia Biblioteki Publicznej w Sadowiu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions