101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Kuriozalna sytuacja w szkole w Biskupicach

Data publikacji: 17.02.2017 15:52
Autor: Kalina Łabuz / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kuriozalna sytuacja, dotycząca szkoły podstawowej w Biskupicach, w gminie Sadowie. Placówka formalnie funkcjonuje, ale na zajęcia szkolne nie uczęszcza do niej żadne dziecko.

Marzena Urban – Żelazowska, wójt gminy Sadowie twierdzi, że wszystkie dzieci, które chodziły do tej do szkoły, zostały przeniesione do podstawówki w Sadowiu. Uczą się tam od września ubiegłego roku. Miał to być efekt rozmów z rodzicami i ich decyzji. Ponadto, Rada Gminy postanowiła o zamknięciu szkoły w Biskupicach, ponieważ spadła liczba uczniów w tym miejscu. – W roku szkolnym 2015/2016 do placówki uczęszczało dwadzieścioro sześcioro dzieci. Od września 2016 byłoby ich o pięcioro mniej- mówi Marzena Urban – Żelazowska.

Uchwała rady gminy została jednak negatywnie zaopiniowana przez świętokrzyskiego kuratora oświaty. W związku z tym, gmina wystąpiła z zażaleniem do ministerstwa oświaty, ale resort utrzymał w mocy decyzję kuratora. Radni podjęli więc kolejną uchwałę w tej sprawie. Kazimierz Mądzik, kurator oświaty twierdzi, że decyzja rady była niezgodna z prawem. – Nie można podejmować w tej samej sprawie kolejnej uchwały, skoro jedno postępowanie nie zostało zakończone. Nie przychyliliśmy się do wniosku gminy, ponieważ nie zostały dochowane procedury – tłumaczy kurator. Dodaje, że jeśli od przyszłego roku szkolnego żadne dziecko nie podejmie nauki w szkole w Biskupicach, placówka zostanie zlikwidowana zgodnie z procedurami.

Szkoła w Biskupicach składała się z dwóch budynków, z których jeden jest obecnie zamknięty, a w drugim znajduje się filia Biblioteki Publicznej w Sadowiu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce