101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PiS chce aktywować Centralny Okręg Przemysłowy

Data publikacji: 19.02.2017 22:18
Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Kalina Łabuz / Radio Kielce

Na pierwszym w Ostrowcu Świętokrzyskim posiedzeniu Zarządu Okręgowego Świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości została przyjęta uchwała w sprawie poparcia dla planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, która ma na celu aktywację Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Krzysztof Lipiec, prezes Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim wyraża nadzieję, że uchwała ta wpisze się w oczekiwania mieszkańców północnej części województwa. - W tym regionie jest potencjał, dlatego zwracamy uwagę rządu na to, że jesteśmy otwarci i gotowi, aby można było uaktywnić gospodarczo północną część województwa świętokrzyskiego - mówi poseł Lipiec.

Jak tłumaczy senator Jarosław Rusiecki, plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju ma za zadanie wskazać kluczowe kierunki długofalowego rozwoju, w ramach których powstanie szereg działań zmierzających do intensyfikacji potencjału gospodarczego Polski i jej poszczególnych części.  - To także plan poprawy sytuacji na rynku pracy i warunków bytowych. Na poprawę rozwoju gospodarczego składa się reindustrializacja rozwoju innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna oraz zrównoważony rozwój społeczny i regionalny -  podkreśla senator Jarosław Rusiecki.

Poseł Andrzej Kryj zaznacza, że plan ten daje równe szanse wszystkim rejonom kraju, co zapobiegnie w przyszłości spadkowi liczby mieszkańców w mniejszych ośrodkach miejskich i powiatowych z powodu braku miejsc pracy.

Ponadto, Zarząd Okręgowy podtrzymał i uchwalił stanowisko przyjęte przez Powiatowe Zebranie Członków PiS sprzed dwóch tygodni udzielające wotum zaufania i pełne poparcie dla starosty ostrowieckiego w związku z wnioskiem o odwołanie starosty zgłoszonym przez radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego. Przypomnijmy, radni skupieni wobec prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego zarzucają staroście ostrowieckiemu złe zarządzanie jednostkami podlegającymi starostwu. Z kolei starosta Zbigniew Duda odpiera zarzuty zwracając uwagę na ostatnie osiągnięcia. Jest to między innymi rozbudowa szpitala powiatowego i poprawa usług medycznych, modernizacja SOR-u oraz budowa pawilonu dla pacjentów pod wpływem alkoholu.

Aby starosta został odwołany potrzebnych jest 14 głosów popierających złożony wniosek. Radni opozycyjni, których jest dziesięciu, nie mają większości w powiecie. Wniosek będzie głosowany na najbliższej sesji rady powiatu, która odbędzie się w najbliższy wtorek.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution