101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Piotr Salata będzie dyrektorem

Data publikacji: 07.03.2017 15:33
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Kultura
Komentarze

12.12.2016 Kielce. Choinka pod choinkę - finał. Piotr Salata
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Piotr Salata obejmie 3 kwietnia obowiązki dyrektora Miejsko- Gminnego Domu Kultury w Końskich. Zastąpi na tym stanowisku, odwołanego Krzysztofa Kowalskiego.

W rozmowie z Radiem Kielce, Piotr Salata przyznał, że propozycję otrzymał kilka tygodni temu od władz miasta, które zdecydowały o powołaniu go bez konkursu. Wokalista i kompozytor dodał, że ma wiele pomysłów na funkcjonowanie domu kultury, ale o konkretach nie chciał jeszcze mówić.

Zapewnia, że chciałby rozszerzyć ofertę kół zainteresowań, które będą skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Końskich. Piotr Salata zdradził, że oferta placówki będzie bogatsza i pełniejsza w momencie, kiedy jej siedziba zostanie przeniesiona do zaadaptowanego budynku po gimnazjum numer 2. Wtedy w pełni będzie można wykorzystać nowe pomieszczenia i stworzyć salę koncertową – zaznaczył.

Do tej pory, Piotr Salata pracował, jako instruktor muzyki w Osiedlowym Klubie „Kaesemek”. Znany jest także z występów w grupach „Trzeci kamień od Słońca” i „Sweet Combo”, w których był gitarzystą i wokalistą. Pięć lat temu rozpoczął karierę solową. Międzynarodowy koncern Universal Music wydał dwie płyty Salaty zatytułowane „Czuła gra” i „PS”.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution