101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wiosenne porządki w Kielcach rozpoczęte

Data publikacji: 10.03.2017 16:07 / Data aktualizacji: 10.03.2017 22:13
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

4.8.2015 Kielce. Zieleń zawładnęła Ślichowicami. Niebawem odnalezienie infrastruktury miejskiej pośród zieleni może się okazać nie lada wyzwaniem.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Rozpoczęło się wiosenne sprzątanie kieleckich ulic i skwerów. Na razie pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej sprzątają centrum, między innymi park miejski, gdzie w ostatnich dniach oczyszczano staw, w którym po zimie pozostawało wiele nieczystości- informuje Ewa Pawelec- Sołowow z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.

Wkrótce rozpoczną się także nasadzenia kwiatów i bylin. Jak zapowiada Agnieszka Michalska, z referatu zarządzania zielenią urzędu miasta, pierwsze efekty zobaczymy już niebawem, ponieważ w mieście zakwitną kwiaty sadzone jesienią ubiegłego roku. To duża kompozycja hiacyntów.

Specjaliści zmienią kompozycję zieleni na skwerach: Żeromskiego oraz Buralskiego. Wokół pomnika Armii Krajowej posadzone zostaną kwiaty w barwach białych i czerwonych, które mają podkreślać patriotyczny charakter tego miejsca.

Z kolei przy skwerze Buralskiego, prace podzielono na trzy etapy. Pierwszy już się rozpoczął - wymieniana jest nawierzchnia alejek. Późniejsze prace pielęgnacyjne mają polegać na przycinaniu drzew i krzewów. Agnieszka Michalska wyjaśnia, że założenie jest takie, aby mocno zacieniony skwer ocieplić kwiatami w odcieniach żółci i czerwieni.

Niewykluczone, że w tym roku urząd miasta przeprowadzi jeszcze jeden duży projekt związany z nasadzeniami. W planach jest zmiana kompozycji pasa zieleni przy al. IX Wieków Kielc na wysokości Urzędu Wojewódzkiego. W tym miejscu posadzonych ma zostać około 20 lip oraz krzewów miododajnych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution