101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ośrodek zdrowia w Szydłowie doczeka się remontu

Data publikacji: 14.03.2017 15:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ośrodek zdrowia w Szydłowie
Fot. szydlow.pl

Ośrodek zdrowia w Szydłowie zostanie przebudowany i zmodernizowany. Budynek wybudowano pod koniec lat 70 ubiegłego wieku i dotychczas przechodził tylko drobne prace konserwacyjne, dlatego konieczny jest kapitalny remont, informuje Jan Klamczyński, wójt Szydłowa.

- Budynek jest nieocieplony, także dach wymaga naprawy, ponieważ jest nieszczelny. W ramach inwestycji planujemy wykonać termomodernizację ośrodka, poszerzyć drzwi i okna oraz zagospodarować piwnice i utworzyć tam sale rehabilitacyjne – wylicza wójt Szydłowa.

Jak dodaje, budynek nie jest także przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych pacjentów. - W ośrodku nie ma windy, a część gabinetów lekarskich znajduje się także na pierwszym piętrze, dlatego planujemy zainstalować również windę. Przewidziane są także zakupy sprzętu medycznego – mówi Jan Klamczyński.

Kompleksowy remont ośrodka zdrowia w Szydłowie, który znajduje się przy ulicy Uroczej, rozpocznie się na przełomie maja i czerwca, a zakończyć ma się do końca roku. Na czas prac pacjenci przyjmowani będą w ośrodku zdrowia w miejscowości Potok.

Inwestycja kosztować będzie prawie 2 mln 400 tys. zł, z czego blisko milion 600 tys. zł. pochodzić będzie ze środków unijnych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution