101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Centralny Port Lotniczy nie w Obicach

Data publikacji: 14.03.2017 17:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Obice. Teren gdzie miało powstać lotnisko

Obice. Teren, gdzie miało powstać lotnisko
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Centralny Port Lotniczy raczej nie zostanie zbudowany w podkieleckich Obicach. Jego powstanie jest już przesądzone- twierdzi Puls Biznesu. Według ustaleń gazety, potwierdzonych w trzech niezależnych źródłach, pełne poparcie dla tego projektu wyrażają Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Superlotnisko miałoby zostać wybudowane od podstaw. Jednak, co ważne dla naszego regionu, wśród proponowanych lokalizacji nie pojawiają się Obice.

O świętokrzyskiej lokalizacji nie wspomniał również wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit, który wczoraj w Skarżysku Kamiennej  ogłaszał kolejne etapy budowy trasy S7. Pytany o ewentualność powstania Centralnego Portu Lotniczego odpowiedział, że nic na razie nie jest potwierdzone, ale zaznaczył, że pod uwagę brane są dwa rozwiązania: rozbudowa lotniska w Modlinie oraz powstanie nowego, między Warszawą, a Łodzią.

Wojciech Lubawski prezydent Kielc liczył na to, że centralny port może powstać w Obicach. Teraz stwierdził, że nie będzie komentował kolejnych doniesień medialnych na ten temat. Prezydent dodał, że niezależnie od decyzji rządu, ratusz nie rezygnuje z pomysłu budowy Portu Lotniczego w Obicach, niezależnie od tego w jakim wymiarze miałoby ono funkcjonować.

Pod budowę lotniska w Obicach wykupiono 630 hektarów, co stanowi 90% potrzebnych gruntów. Z budżetu miasta zainwestowano około 30 milionów złotych. Budowy Centralnego Portu Lotniczego jest  jednym  z priorytetów ekipy rządzącej. Według projektu lotnisko miałby odprawiać docelowo od 50 do 60 milionów pasażerów rocznie. Wiadomo, że inwestycja nie zostanie wsparta środkami unijnymi.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution