101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Enea zapewni rozwój Elektrowni Połaniec

Data publikacji: 16.03.2017 12:19
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Elektrownia Połaniec
Fot. Enea

Zakup Elektrowni Połaniec przez kontrolowaną przez państwo grupę energetyczną Enea to bardzo dobra transakcja nie tylko dla naszego regionu, ale także dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Komentując przejęcie siłowni od francuskiej grupy Engie poseł PiS Krzysztof Lipiec stwierdził, że dzięki temu bardzo ważny sektor energetyczny pozostanie w państwowych rękach.

Parlamentarzysta liczy, że nasz region odegra znaczna rolę w realizacji ważnych energetycznych wyzwań, które stoją przed Polską. Elektrownia Połaniec produkuje obecnie 9 % procent krajowej energii i obok Polskiej Grupy Energetycznej jest drugim ważnym podmiotem tej branży w naszym regionie. Inwestycja jest trafiona także dlatego, że poprzedni właściciel dbał o zakład i zostawił go w bardzo dobrym stanie. Zwracali na to uwagę prezes Enei i minister energetyki.

Poseł dodał, że załoga elektrowni zawsze umiała stanąć po dobrej stronie mocy i jest przekonany, że  także dalej tak będzie. Nowy właściciel już zapowiedział rozwój i modernizację siłowni co ma prowadzić do zwiększenia produkcji energii elektrycznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution