101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Drugi dzień panowania wiosny jazzowej

Data publikacji: 19.03.2017 11:24
Autor: Leszek Ślusarski / Kategoria: Kultura
Komentarze

15.11.2014 Kielce. Zaduszki Jazzowe - Michał Ciesielski
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wiosna - świętokrzyska i jazzowa zapanowała w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Wczoraj do późnego wieczoru trwały w „Pałacyku” Tomasza Zielińskiego występy improwizujących artystów - gorąco oklaskiwanych przez spragnioną tej muzyki publiczność.  Wiosenny nastrój wprowadził „Traditional Dixie Stompers” - wierna wczesnym stylom jazzu grupa ze Słowacji.

Odmienne brzmienia, wynikające z fuzji różnych gatunków muzyki, zaprezentowało Michał Milczarek Trio  - zespół prowadzony przez wywodzącego się z Końskich gitarzystę.

Klasą dla siebie był legendarny Jan Ptaszyn Wróblewski, który po mistrzowsku zaprezentował się ze swoim kwartetem, w ciekawym, pełnym ekscytujących improwizacji programie.

Na fanów jazzu czekają dziś kolejne koncerty w „Pałacyku” Tomasza Zielińskiego. Jako pierwszy zaprezentuje się „Pendofsky” - wielokrotnie nagradzany kwartet gitarzysty basowego Marcina Pendowskiego, a w finale XIV Świętokrzyskiej Wiosny Jazzowej zagra słynące na całym świecie z interpretacji dzieł Chopina, Trio Andrzeja Jagodzińskiego.

Początek koncertów w Domu Środowisk Twórczych, o godzinie 17.00. Dodajmy, że tegorocznej „Świętokrzyskiej Wiośnie Jazzowej” towarzyszy wystawa „Twarze świata jazzu”, prezentująca fotografie autorstwa Andrzeja Dąbrowskiego - popularnego perkusisty i wokalisty jazzowego, a także piosenkarza, publicysty i kierowcy rajdowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions