101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rekordowe targi Agrotech

Data publikacji: 19.03.2017 14:17
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. 23. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

W Kielcach odbywa się jedna z największych imprez wystawienniczych - 23. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Las-Expo. Wśród wystawców przeważają firmy oferujące sprzęt dla producentów żywności oraz traktory, kombajny, pasze i nasiona.

Prezentowane są również urządzenia do pielęgnacji przydomowych ogrodów, na przykład robot do koszenia, który jest propozycją dla osób zapracowanych, chcących zachować wysoki standard swojego otoczenia - powiedział Łukasz Błoniarz z firmy Husqarna.

Na targach, obok wielkich, światowych, uznanych koncernów widać także wiele polskich firm, które starają zaistnieć w kraju. Jak powiedział Łukasz Sieńczuk z firmy Bomet - rolnicy najchętniej kupują sprzęt zagraniczny, dlatego polscy producenci na rodzimym rynku nie mają łatwo. Polskie produkty są jednak chętnie kupowane zagranicą, bo jakością nie ustępują wyrobom marek znanych, konkurują jednak znacznie niższą ceną.

Polscy rolnicy także coraz częściej przekonują się do krajowych producentów maszyn, bo oprócz niższej ceny, łatwiej o serwis i części zamienne.

Imprezę, na której prezentuje się ponad 700 wystawców z całego świata, ogląda rekordowa liczba zwiedzających. W związku z ogromną frekwencją w okolicach Targów Kielce tworzą się korki. Na drogach dojazdowych do ośrodka stoją patrole policji ułatwiające kierowcom przejazd.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions