101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Teren przy stawie w Obrazowie miejscem rekreacyjnym

Data publikacji: 20.03.2017 07:30
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Obrazów zagospodarowanie stawu szkic
Fot.

Obecnie są tam łąki i pastwiska. - Po zmianach będzie siłownia pod chmurką, plac zabaw dla dzieci, łódź z wikliny, alejki, trasy do biegania i nordic walking oraz górka saneczkowo-widokowa - poinformowała sołtys Anna Wójcik, wiceprezes Stowarzyszenia „Razem Dla Obrazowa”. Społecznicy napisali wniosek do Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Sandomierska” i otrzymali dofinansowanie na ten cel w kwocie 160 tysięcy złotych.

Przy stawie oprócz części typowo rekreacyjnej będzie także strefa edukacji. W planach jest utworzenie klasy przyrodniczej, czyli miejsca, w którym będą mogły odbywać się plenerowe lekcje z ekologii i ochrony środowiska. Powstanie też ścieżka  turystyczna ze zdjęciami i opisami najciekawszych zabytków gminy Obrazów. Do zagospodarowania jest w sumie 70 arów.

Wójt Obrazowa Krzysztof Tworek powiedział, że jest zadowolony z inicjatywy stowarzyszenia, dzięki której miejscowość wypięknieje i będzie mieć wiele innych walorów, na co oczekują mieszkańcy.  Dodał, że za sprawą mieszkańców nowości pojawią się także w Święcicy. Stowarzyszenie „Nowe pokolenie” otrzymało dofinansowanie na budowę placu zabaw oraz siłowni.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions