101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Urzędnicy chcą rozmawiać z mieszkańcami o osiedlach

Data publikacji: 20.03.2017 11:37
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

22.09.2016. Konsultacje dotyczące budowy nowej drogi w kierunku Piekoszowa
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Powołanie komitetów społecznych do spraw rewitalizacji terenów miejskich jest jednym z pomysłów kieleckich urzędników, aby poprawić komunikacje między mieszkańcami a władzami Kielc w sprawie inwestycji prowadzonych na osiedlach. Zdaniem urzędników tradycyjne konsultacje społeczne dotyczące między innymi budowy wielopoziomowych parkingów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Zdaniem Artura Hajdorowicza rozmowy dotyczące budowy parkingów posuwają się do przodu bardzo powoli, ponieważ urzędnicy dostają sprzeczne sygnały. Z jednej strony mieszkańcy podczas badania internetowego opowiadają się za budowa takich budynków z drugiej podczas konsultacji pojawiają się wyłącznie osoby, które są przeciwne.

Aby przyspieszyć prace dyrektor proponuje powołanie komitetów ds. konsultacji złożonych z przedstawicieli mieszkańców, władz spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Gremium pełniłoby formę reprezentanta mieszkańców. Nowa propozycja zostanie przedstawiona prezydentowi. Jak dodał powołanie takich rad będzie potrzebne nie tylko w kontekście planowanej budowy parkingów, ale także innych inwestycji w ramach rewitalizacji osiedli.

Jak informowaliśmy, ratusz zaproponował budowę ośmiu parkingów. Najwięcej  spraw do ustalenia pozostaje w przypadku trzech obiektów zlokalizowanych na terenach Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Chodzi o róg ulic Jesionowej i Marszałkowskiej oraz okolice ulicy Orkana. W obu przypadkach zmieniono koncepcje budynków - mają być mniejsze, przez co zmieni się też zagospodarowanie terenu wokół nich.

Jak dotąd akceptację mieszkańców zyskały planowane budowle u zbiegu alei Szajnowicza-Iwanowa i Grunwaldzkiej, w pasie drogowym rozdzielającym ulicę Sandomierską, w okolicach ulic Radomskiej i Nowaka-Jeziorańskiego, nieopodal skrzyżowania ulic Popiełuszki i Wrzosowej oraz u zbiegu ulic Krakowskiej i Poklasztornej.

Wciąż nie wiadomo skąd miałyby pochodzić środki na prowadzenie inwestycji. Niewykluczone, że projekt byłby wsparty środkami unijnymi. Wiadomo, że korzystanie z parkingów byłoby płatne cena za miesiąc oscylowałaby w granicach  80-100 złotych.

Dodatkowo wciąż aktualna jest budowa parkingu przy dawnym kinie Romantica.

Artur Hajdorowicz poinformował, że inwestycja będzie prowadzono w partnerstwie publiczno prywatnym. Na koszt wnioskodawcy czyli właścicieli Hotel Grand Best Western zostanie wykonana koncepcja architektoniczna. Nowy obiekt miałby służyć  gościom hotelowym, ale część byłaby też ogólnie dostępna.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions