101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Specjalistyczna kardiochirurgia nie tylko w Kielcach?

Data publikacji: 20.03.2017 12:47
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

25.4.2016 Ostrowiec Św. Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Spółka Carint, która prowadzi oddział kardiologii w ostrowieckim szpitalu powiatowym, chce poszerzyć swoją ofertę wprowadzając świadczenia z zakresu małoinwazyjnych zabiegów kardiochirurgicznych.

Jak mówi Sebastian Kawalec, dyrektor spółki Carint, zabiegi będą wykonywane w nowym budynku, w którym znajduje się również specjalistyczna sala hybrydowa dająca możliwość leczenia serca i dużych naczyń krwionośnych podczas jednego zabiegu.

Lecznica ma już gotowy zespół specjalistów, który będzie wykonywał operacje. Technologia małoinwazyjna polega na wykonaniu zabiegu bez konieczności otwierania klatki  piersiowej. Ma to szczególne znaczenie u starszych pacjentów, bowiem skraca czas rekonwalescencji i ogranicza  możliwość powikłań. Lekarze w Ostrowcu zamierzają za pomocą specjalnych rurek cewników  zakładać zastawki serca.

Jak podkreśla Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki, wprowadzenie nowych świadczeń medycznych podniesie jakość usług ostrowieckiego szpitala tym bardziej, że w województwie świętokrzyskim tego typu zabiegi kardiochirurgii są świadczone obecnie tylko w szpitalu wojewódzkim w Kielcach.

Zaznacza, że władze powiatu oraz parlamentarzyści będą dążyć do tego, aby NFZ podpisał ze spółką kontrakt na ich finansowanie. Jeżeli udałoby się otworzyć w Ostrowcu kardiochirurgię, to byłby to drugi taki ośrodek w naszym województwie poza Kielcami.

Małoinwazyjne zabiegi kardiochirurgiczne powinny być wykonywane już w drugiej połowie tego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions