101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Starachowicach będzie kolejowy dworzec towarowy

Data publikacji: 20.03.2017 13:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice Wschodnie, stacja, dworzec, tory, peron
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Za dwa miesiące na dworcu wschodnim PKP w Starachowicach będą mogły się zatrzymywać pociągi towarowe. Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły już procedurę przetargową na wyremontowanie bocznicy. - W przyszłości na dworcu ma powstać terminal przeładunkowy - poinformował Radio Kielce poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Jak dodał wiele podmiotów prowadzących działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej pyta o   możliwość wysyłania swoich towarów drogą kolejową.

- To rozwiązanie może z jednej strony obniżyć koszty transportu a z drugiej spowoduje, że po drogach będzie jeździć mniej samochodów towarowych - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej poinformował, że przedsiębiorcy z którymi rozmawiał są zainteresowani możliwością zatrzymywania się na dworcu pociągów cargo. Ich zdaniem może to być duże ułatwienie w prowadzonej działalności gospodarczej.

- Firmy, które funkcjonują w Specjalnej Strefie Ekonomicznej myślą o sprzedaży swoich towarów do innych krajów. Chcą drogą kolejową przewieść około 150 tysięcy ton materiałów. Dlatego będziemy motywowali PKP w Skarżysku-Kamiennej, by przetarg był rozstrzygnięty jak najszybciej - dodaje Marcin Perz.

Pociągi towarowe na dworcu wschodnim w Starachowicach nie zatrzymują się od lat 90. ubiegłego wieku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions