101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyska Próbna Matura. Są pierwsze wyniki egzaminu

Data publikacji: 20.03.2017 14:47
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

08.03.2017 Kielce. IV LO. Próbna matura z języka polskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Część szkół już podsumowała wyniki Świętokrzyskiej Próbnej Matury. Egzamin organizowany przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Radio Kielce i Echo Dnia odbył się na początku marca. Nauczyciele i dyrektorzy szkół, z którymi rozmawialiśmy przyznają, że test był trudny.

Zdaniem Dariusza Wojciechowskiego, dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr V im. księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach, młodzież niedokładnie analizuje pytania. Widać to zarówno w przypadku próbnej matury z matematyki jak i języka polskiego. - Największy problem, to tak zwane czytanie ze zrozumieniem. Wszyscy o tym mówimy, a jednak młodzież ciągle ma z tym kłopoty - twierdzi Dariusz Wojciechowski. Jak dodaje, gdyby to była majowa matura, kilka osób by jej nie zdało. Jak dodał, uczniowie powinni teraz bardziej zaangażować się w uzupełnianie zaległości.

Podobnie uważa Aleksandra Szulc, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. Jak mówi, w tym roku to nie matematyka sprawiła maturzystom najwięcej kłopotów, a język polski. - Uczniowie nie trafiali w klucze odpowiedzi, nawet w przypadku rozprawki, język polski wymaga pracy - twierdzi dyrektor ZSE.

Do ósmej edycji Próbnej Matury współorganizowanej przez Radio Kielce przystąpiło ponad 13 tysięcy uczniów z sześciu województw. Zdawali trzy egzaminy na poziomie podstawowym, mowa o języku polskim matematyce i języku angielskim. Chętne szkoły otrzymały również test do matury z chemii na poziomie rozszerzonym.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution