101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Gdzie jest człowiek, który marzył o Australii?

Data publikacji: 20.03.2017 15:28
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

poszukiwania pana krzysztofa australia
Fot. Facebook / Radio Kielce

Tajemnica jednego człowieka może zainspirować wielu ludzi. Radio Kielce stara się rozwikłać zagadkę sprzed 35 lat. Chcemy znaleźć Krzysztofa z Kielc, który w 1982 roku remontował kamienicę we Frankfurcie nad Menem. Jego losami zainspirowała nas Katarzyna Doroba, która na co dzień mieszka w Niemczech i również pragnie rozwikłać tajemnicę pana Krzysztofa.

- Mój kuzyn pracuje w firmie budowlanej i w remontowanej kamienicy w centrum miasta musiał wykuć dziurę w ścianie. W murze znalazł dwie flaszeczki, w jednej był list, który napisali panowie Janusz z Suwałk i Krzysztof z Kielc - opowiada Katarzyna Doroba.

List to zaledwie kilka słów: „Tutaj dwaj emigranci z Polski jadący do Australii kładli tynki i robili inne prace.” Pod tymi słowami podpisał się pan Janusz z Suwałk oraz pan Krzysztof z Kielc. Jest też data, to 14 stycznia 1982 roku. Pani Kasia nie ukrywa, że bardzo chciałaby dowiedzieć się jak skończyła się historia obu mężczyzn. O pomoc poprosiła Radio Kielce.

- W tamtych czasach ciężko było dostać się gdzieś za granicę. A panowie mieli marzenia, żeby dotrzeć do Australii. Może im się udało. Pomyśleliśmy z kuzynem, że dotrzemy do ich rodzinnych stron, czyli do Suwałk i Kielc. Bardzo chcemy się dowiedzieć, jak potoczyły się losy obu panów - mówi pani Kasia.

Adres kamienicy, gdzie znaleziono list w butelce to Schäfergasse 2-4 przy galerii Kaufhof. Jeżeli ktoś z Państwa zna pana Krzysztofa z Kielc, który w styczniu 1982 roku, wspólnie z kolegą z Suwałk kładł tynk w kamienicy we Frankfurcie nad Menem, prosimy o kontakt. Na informację czekamy pod adresem radio@radio.kielce.pl lub na naszym fanpagu na Facebooku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions