101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Prestiżowy certyfikat dla Kopalni Wapienia "Morawica"

Data publikacji: 20.03.2017 20:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kopalnia Wapienia „Morawica”
Fot. morawica.pl

Kopalnia Wapienia „Morawica” po raz trzeci zostanie wyróżniona prestiżowym certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” przyznawanym przez Prezydenta RP oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. We wtorek w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Certyfikat z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odbierze Józef Dąbek, prezes spółki.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy między innymi poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

Józef Dąbek stwierdził, że otrzymanie certyfikatu jest dla niego dużym wyróżnieniem. Jego zdaniem, receptą na kolejny sukces jest szacunek do pracowników.  - Można mieć sprzęt i maszyny, ale do tego wszystkie zawsze potrzebny będzie człowiek. Działamy tak, aby pracownicy czuli się bezpiecznie, poza tym spółka musi być rozwojowa, bezpieczna i tak to się u nas dzieje -  stwierdził Józef Dąbek.

Dodał, że od 1991 roku w firmie nie doszło do zwolnień ani grupowych ani indywidualnych, jak mówi świadczy to tylko o tym, że zatrudnienie i praca w tej spółce jest stabilna. Obecnie w Kopalni Wapienia Morawica pracują 172 osoby.

Również Waldemar Bartosz przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” zwraca uwagę na prestiż certyfikatu. Jego zdaniem, takie wyróżnienie jest świadectwem, nowoczesnych partnerskich relacji między pracodawcą a pracownikiem. Jak mówi, dzięki takiemu podejściu można skutecznie budować kapitał firmy.

Dodał on, że oprócz tego, że laureaci są proponowani przez swoich pracowników to wniosek taki jest badany przez specjalną komisję. W jej skład wchodzą przewodniczący "Solidarności" oraz przedstawiciele Prezydenta RP i Rady Ochrony Pracy przy Sejmie, dlatego przejście tego etapu również świadczy o jakości wyróżnienia.

Akcja nadawania certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” została zainicjowana przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” w 2008 roku. W ubiegłym roku certyfikatem wyróżnionych zostało dwadzieścia jeden firm, w tym dwie z naszego województwa - Skarżyskie Mesko, a także Centrum Narzędzi Specjalnych - Iskra z Kielc.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions