101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Prestiżowy certyfikat dla Kopalni Wapienia "Morawica"

Data publikacji: 20.03.2017 20:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj

morawica.pl

Kopalnia Wapienia „Morawica” po raz trzeci zostanie wyróżniona prestiżowym certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” przyznawanym przez Prezydenta RP oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. We wtorek w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Certyfikat z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odbierze Józef Dąbek, prezes spółki.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy między innymi poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

Józef Dąbek stwierdził, że otrzymanie certyfikatu jest dla niego dużym wyróżnieniem. Jego zdaniem, receptą na kolejny sukces jest szacunek do pracowników.  - Można mieć sprzęt i maszyny, ale do tego wszystkie zawsze potrzebny będzie człowiek. Działamy tak, aby pracownicy czuli się bezpiecznie, poza tym spółka musi być rozwojowa, bezpieczna i tak to się u nas dzieje -  stwierdził Józef Dąbek.

Dodał, że od 1991 roku w firmie nie doszło do zwolnień ani grupowych ani indywidualnych, jak mówi świadczy to tylko o tym, że zatrudnienie i praca w tej spółce jest stabilna. Obecnie w Kopalni Wapienia Morawica pracują 172 osoby.

Również Waldemar Bartosz przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” zwraca uwagę na prestiż certyfikatu. Jego zdaniem, takie wyróżnienie jest świadectwem, nowoczesnych partnerskich relacji między pracodawcą a pracownikiem. Jak mówi, dzięki takiemu podejściu można skutecznie budować kapitał firmy.

Dodał on, że oprócz tego, że laureaci są proponowani przez swoich pracowników to wniosek taki jest badany przez specjalną komisję. W jej skład wchodzą przewodniczący "Solidarności" oraz przedstawiciele Prezydenta RP i Rady Ochrony Pracy przy Sejmie, dlatego przejście tego etapu również świadczy o jakości wyróżnienia.

Akcja nadawania certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” została zainicjowana przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” w 2008 roku. W ubiegłym roku certyfikatem wyróżnionych zostało dwadzieścia jeden firm, w tym dwie z naszego województwa - Skarżyskie Mesko, a także Centrum Narzędzi Specjalnych - Iskra z Kielc.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis


Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions