101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Absolutny rekord targów AGROTECH

Data publikacji: 20.03.2017 21:06
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. 23. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

23. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH zakończyły się wielkim sukcesem. Jak podaje Biuro Prasowe Targów Kielce, w ciągu trzech dni, od 17 do 19 marca wystawę odwiedziło 71 250 osób.

Swoje nowości branży rolniczej zaprezentowało 750 wystawców z 17 krajów świata. Targi odwiedził Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, a Ursus podpisał podczas targów porozumienie o współpracy z algierskim partnerem.

- Targi AGROTECH stały się najważniejszym miejscem na mapie ponad 150 krajowych wystaw rolniczych, odbywających się w Polsce - mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. - Wystawa jest ulubionym miejscem polskich rolników, cieszy się akceptacją branży, jest wyznacznikiem trendów na polskim rynku.

23. edycja targów AGROTECH zajęła także rekordową powierzchnię 11 hal i ponad 63 000 metrów kwadratowych. Najnowsze osiągnięcia branży rolniczej prezentowało 750 wystawców z 17 krajów świata. Można było obejrzeć ciągniki, maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, pasze i wiele innych produktów potrzebnych w nowoczesnym gospodarstwie rolnym.

Targi odwiedziły nie tylko tłumy polskich rolników, ale także wielu gości z zagranicy   zwiedzających i 6 delegacji: z Serbii, Finlandii, Holandii, Konga, Ukrainy i Algierii. Podczas AGROTECH-u 2017 zostało zawarte ważne międzynarodowe porozumienie o współpracy pomiędzy Ursusem a algierską firmą Karmag Industrie na montaż, sprzedaż i dystrybucję polskich maszyn w Algierii i na obszarze Afryki. Oprócz polskiego ministra rolnictwa gościem wystawy był także Abdesselam Chelghoum, Minister Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Rybołówstwa Ludowo-Demokratycznej Republiki Algierii, który wspólnie z ministrem Jurgielem uczestniczył w podpisywaniu porozumienia z polskim Ursusem. AGROTECH zwiedzał także Minister Badań Naukowych i Rozwoju Technologicznego Republiki Konga. Wśród uczestników delegacji zagranicznych byli przedsiębiorcy branży rolnej, właściciele gospodarstw, przedstawiciele firm branży rolniczej.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions