101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kopalnia Wapienia "Morawica" nagrodzona przez Andrzeja Dudę

Data publikacji: 21.03.2017 12:24
Kategoria: Wiadomości /Źródło: IAR
Komentarze

21.03.2017 Warszawa. Prezydent wręczył 22 firmom tytuł "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"
Fot. Krzysztof Sitkowski / Kancelaria Prezydenta RP

To wyróżnienia dla firm i instytucji, które przestrzegają prawa pracy oraz szanują uprawnienia pracowników. Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrody laureatom IX edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", organizowanego przez NSZZ "Solidarność".

Na uroczystej gali prezydent podkreślał, że nagroda ma charakter wyjątkowy, przede wszystkim ze względu na to, że to pracownicy zgłaszają swoich pracodawców do konkursu. "To jest właśnie najlepsze świadectwo, jak te państwa zakłady pracy, państwa firmy i instytucje, funkcjonują" - mówił Andrzej Duda do nagrodzonych.

Prezydent gratulują i dziękując nagrodzonym powiedział także, że wyróżnienia są świadectwem "jakości i konkurencyjności" na "nowoczesnym rynku gospodarczym". Ten rynek to nie tylko produkcja i dochód, ale "przede wszystkim człowiek, pracownik i współpracownik".

Wśród 22 laureatów jest także Kopalnia Wapienia „Morawica”. Prezes spółki Józef Dąbek powiedział, że otrzymanie certyfikatu jest dla niego dużym wyróżnieniem.

- Można mieć sprzęt i maszyny, ale do tego wszystkie zawsze potrzebny będzie człowiek. Działamy tak, aby pracownicy czuli się bezpiecznie, poza tym spółka musi być rozwojowa, bezpieczna i tak to się u nas dzieje - stwierdził Józef Dąbek.

Również Waldemar Bartosz przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” zwraca uwagę na prestiż certyfikatu. Jego zdaniem, takie wyróżnienie jest świadectwem, nowoczesnych partnerskich relacji między pracodawcą a pracownikiem. Jak mówi, dzięki takiemu podejściu można skutecznie budować kapitał firmy.

Akcja nadawania certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” została zainicjowana przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” w 2008 roku. W ubiegłym roku certyfikatem wyróżnionych zostało dwadzieścia jeden firm, w tym dwie z naszego województwa - Skarżyskie Mesko, a także Centrum Narzędzi Specjalnych - Iskra z Kielc.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions