101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wspólnie budziliśmy wiosnę!

Data publikacji: 21.03.2017 13:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.03.2017 Kielce. "Obudź w sobie wiosnę". Dzieci, Marzanny i pierwszy dzień wiosny.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Obudź w sobie wiosnę” - pod takim hasłem już po raz jedenasty Polskie Radio Kielce wraz z dziećmi z kieleckich przedszkoli i szkół podstawowych przywoływało tę mocno wyczekiwaną porę roku. Na ulicy Sienkiewicza odbył się happening, podczas którego dzieci zaprezentowały własnoręcznie przygotowane kolorowe Marzanny.

Zgodnie z wieloletnią tradycją podczas spotkania nie zabrakło śpiewów, dobrej zabawy oraz rozmów o wiośnie. Dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi przegoniły zimę wykorzystując do tego celu gwizdki, trąbki i grzechotki.

Wiosenną lalę przygotowała m.in. Zosia oraz Bartuś. - Nasza Marzanna zrobiona została z bibuły i jest bardzo kolorowa. Można na niej zobaczyć wszystkie barwy wiosny: zielony, żółty, różowy i czerwony - powiedziały Radiu Kielce. - Inne przedszkolaki mówiły nam, że oznakami tej pory roku są przylatujące ptaki: jaskółki, bociany i skowronki. -Wtedy też kwitną kwiaty, pojawiają się pąki na drzewach i mocniej świeci słonce. Najbardziej lubię wiosnę, bo można się bawić na podwórku i nie trzeba nosić kurtek, czapek i szalików - stwierdziła 6-letnia Julia.

Po obudzeniu wiosny korowód przedszkolaków przemaszerował do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie dzieci zostawiły kolorowe Marzanny. Wszystkie lalki wezmą udział w głosowaniu na najpiękniejszą Marzannę. Głosować będzie można od 22 marca do 5 kwietnia wysyłając SMS-a pod wskazany numer. Wszystkie Marzanny można będzie zobaczyć odwiedzając Muzeum Zabawek i Zabawy lub wchodząc na naszą stronę internetową.

O tym, która Marzanna wygrała, okaże się 7 kwietnia. Wtedy w Studiu GRAM Polskiego Radia Kielce podsumujemy konkurs. Patronat nad nim objęli Wojewoda Świętokrzyski i Prezydent Kielc. Patronat medialny TVP3 Kielce i Echo Dnia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution