101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Policjanci zaprosili do komend. Pokazali jak pracują

Data publikacji: 21.03.2017 14:23
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Monika Miller , Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.03.2017 Kielce. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach zorganizowała spotkanie z mieszkańcami regionu
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz we wszystkich komendach powiatowych na terenie całego województwa zorganizowano Dzień Otwarty.

W jednostkach przygotowano między innymi spotkania z mieszkańcami, podczas których można było obejrzeć policyjny sprzęt oraz pojazdy, z których korzystają świętokrzyscy mundurowi.

Jak wyjaśnia Dariusz Augustyniak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, dzień otwarty jest pierwszym wydarzeniem organizowanym w ramach kampanii „Służąc niesiemy bezpieczeństwo”. W zeszłym roku został zainaugurowany program „Nasz Dzielnicowy”, a także została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, co sprawia, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego nabierają zaufania do policji.

- Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest ponad 5500 tysiąca zgłoszeń. Niecałe 40% niebezpieczeństw zostało już potwierdzonych. Są to problemy ludzi, które zostały już rozwiązane – mówi Dariusz Augustyniak.

W ramach Dnia Otwartego w Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu zorganizowano m.in.   spotkania z funkcjonariuszami, którzy opowiadali o swojej pracy m.in. w drogówce oraz w prewencji. Zwiedzający mogli obejrzeć wyposażenie, którym posługują się funkcjonariusze oraz ich radiowozy. Na świetlicy odbywała się emisja filmów ostrzegających przed narkomanią i innymi uzależnieniami oraz cyberprzemocą.

Z dnia otwartego skorzystała głównie młodzież ze  szkół ponadgimnazjalnych. Alicja Szatan przyszła z grupą uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich bo - jak stwierdziła - każda okazja jest dobra, aby lepiej poznać pracę tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Młodych ludzi interesowało także wyposażenie komendy oraz opinie policjantów o swojej profesji.

Na szereg atrakcji i ciekawostek związanych z pracą policjantów mogli dziś liczyć również mieszkańcy Kazimierzy Wielkiej, dla których pracownicy tamtejszej Komendy Powiatowej przygotowali specjalną ofertę informacyjną. Wszyscy mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy policji. Przygotowano także stoiska informacyjne, salę multimedialną, a także pokazy sprzętu policyjnego. W kazimierskiej Komendzie Policji pracuje 60 funkcjonariuszy. Jednostka dysponuje 15 samochodami.

Kolejnym działaniem w ramach kampanii „Służąc niesiemy bezpieczeństwo” będzie debata z udziałem mieszkańców i policji „Reaguje nie kabluje”. Spotkanie odbędzie się 29 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions