101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

PIT w galerii. Wygodnie, szybko i bezpiecznie

Data publikacji: 21.03.2017 14:28
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj

Autor: Piotr Michalski / Radio Kielce

Urzędy Skarbowe z województwa świętokrzyskiego będą zachęcać w galeriach handlowych do rozliczenia podatkowego przez Internet.

- Dzisiaj oraz jutro (sobota, 25 marca) w godzinach od 12 do 20 pracownicy urzędów z Kielc, Starachowic, Ostrowca i Skarżyska-Kamiennej na specjalnie przygotowanych i oznaczonych stanowiskach będą pełnili dyżury, podczas których pomogą podatnikom wysłać PIT drogą elektroniczną – poinformowała Małgorzata Erdenberger z Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

Aby skorzystać z ich pomocy należy przynieść ze sobą rozliczenie PIT-1, jakie otrzymaliśmy od pracodawcy lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych to należy również pamiętać o zabraniu potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Ponadto bardzo ważne jest, by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 roku informacja ta jest niezbędna do wysłania zeznania drogą elektroniczną.

Po wysłaniu rozliczania podatnicy otrzymają Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO). Akcja ma na celu zachęcenie do rozliczenia przez Internet.

- To wygodny, szybki i bezpieczny sposób - zapewnia Małgorzata Erdenberger. - Pomoc pracowników urzędów skarbowych jest darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem dodatkowych warunków - dodaje.

Dyżury odbędą się w dwóch  kieleckich galeriach: Echo i Korona oraz w galerii Kamiennej w Starachowicach, Hermes w Skarżysku i w galerii Ostrowiec.

Warto pamiętać, że rozliczając się z fiskusem możemy przekazać 1 procent naszego podatku organizacjom pożytku publicznego. W tym celu należy wpisać w odpowiednią rubrykę nr KRS wybranej organizacji i kwotę 1 procenta podatku. Nr KRS znajdziemy na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ubiegłym roku w regionie świętokrzyskim podatnicy złożyli około 460 tysięcy zeznań. 260 tysięcy zawierało wsparcie dla OPP.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis


Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions