101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

PIT w galerii. Wygodnie, szybko i bezpiecznie

Data publikacji: 21.03.2017 14:28
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Urzędy Skarbowe z województwa świętokrzyskiego będą zachęcać w galeriach handlowych do rozliczenia podatkowego przez Internet.

- Dzisiaj oraz jutro (sobota, 25 marca) w godzinach od 12 do 20 pracownicy urzędów z Kielc, Starachowic, Ostrowca i Skarżyska-Kamiennej na specjalnie przygotowanych i oznaczonych stanowiskach będą pełnili dyżury, podczas których pomogą podatnikom wysłać PIT drogą elektroniczną – poinformowała Małgorzata Erdenberger z Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

Aby skorzystać z ich pomocy należy przynieść ze sobą rozliczenie PIT-1, jakie otrzymaliśmy od pracodawcy lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych to należy również pamiętać o zabraniu potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Ponadto bardzo ważne jest, by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 roku informacja ta jest niezbędna do wysłania zeznania drogą elektroniczną.

Po wysłaniu rozliczania podatnicy otrzymają Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO). Akcja ma na celu zachęcenie do rozliczenia przez Internet.

- To wygodny, szybki i bezpieczny sposób - zapewnia Małgorzata Erdenberger. - Pomoc pracowników urzędów skarbowych jest darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem dodatkowych warunków - dodaje.

Dyżury odbędą się w dwóch  kieleckich galeriach: Echo i Korona oraz w galerii Kamiennej w Starachowicach, Hermes w Skarżysku i w galerii Ostrowiec.

Warto pamiętać, że rozliczając się z fiskusem możemy przekazać 1 procent naszego podatku organizacjom pożytku publicznego. W tym celu należy wpisać w odpowiednią rubrykę nr KRS wybranej organizacji i kwotę 1 procenta podatku. Nr KRS znajdziemy na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ubiegłym roku w regionie świętokrzyskim podatnicy złożyli około 460 tysięcy zeznań. 260 tysięcy zawierało wsparcie dla OPP.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions