101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pracodawcy oferowali pracę

Data publikacji: 21.03.2017 15:16
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Busko-Zdrój, targi pracy
Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Prawie 700 ofert pracy w kraju i ponad 900 ofert zatrudnienia za granicą czekało dziś na osoby bezrobotne lub szukające lepszego zatrudnienia na Regionalnych Targach Pracy w Busku-Zdroju.

Arkadiusz Piecyk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, zwraca uwagę, że możliwość bezpośredniego kontaktu na targach między pracodawcą a potencjalnym pracownikiem jest najlepszą okazją do znalezienia zatrudnienia. Jak dodaje, dużym problemem osób poszukujących pracy jest brak odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Stopa bezrobocia w regionie wynosi 11 proc. Prawie trzydzieści procent osób szukających pracy nie ma odpowiednich kwalifikacji ani doświadczenia.

- Targi, gdzie w jednym miejscu spotykają się przedsiębiorcy, przedstawiciele agencji zatrudnienia i ośrodków szkoleniowych mogą pomóc w weryfikacji  oczekiwań mówi - mówi Arkadiusz Piecyk.

Dyrektor buskiego Urzędu Pracy Marian Szostak informuje, że duża część ofert dotyczyła branży zdrowotnej i uzdrowiskowej. Taką ofertę przedstawiły sanatoria i buski szpital, gdzie poszukiwani są lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci.

Swoją ofertę przedstawił m.in. kompleks uzdrowiskowy Bristol Art&Medical Spa w Busku-Zdroju, który poszukuje pracowników w związku z rozbudową obiektu i poszerzeniem swojej oferty medycznej i wellness. Jak mówi Irmina Kłys z działu marketingu poszukiwani są recepcjoniści, ale także kosmetyczki, kelnerzy i pomoc kuchenna.

W powiecie buskim od lat odnotowywana jest najniższa stopa bezrobocia w regionie, która obecnie wynosi 6,1%. Kolejne Regionalne Targi Pracy odbędą się 7 kwietnia w Końskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions