101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni zdecydowali w sprawie szkół

Data publikacji: 21.03.2017 16:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

08.03.2017 Kielce. IV LO. Próbna matura z języka polskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Radni Sędziszowa jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół do reformy oświaty. Dotychczas najwięcej kontrowersji dotyczyło przyszłości szkół w Pawłowicach i w Boleścicach.

Dziś zdecydowano, by nadal działała szkoła Podstawowa w Pawłowicach w pełnym zakresie.  Natomiast w przyszłości jest możliwe, aby do budynku po gimnazjum w Boleścicach mogli się przenieść uczniowie z najstarszych klas.

Decyzję radnych z zadowoleniem przyjęła obecna dyrektor Gimnazjum w Boleścicach Jolanta Błasiak. Ma nadzieję, że uda się dojść do porozumienia i dzieci będą się uczyć w obu budynkach.

Z kolei Renata Głowa, przewodnicząca Rady Rodziców ze szkoły w Boleścicach, ma nadzieję, że dzisiejsza uchwała doprowadzi do utworzenia w Szkole w Pawłowicach oddziału przedszkolnego, który jest bardzo potrzebny.

Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa, zauważa,  że przy okazji reorganizacji sieci szkół doszło do konfliktu między rodzicami z Boleścic i Pawłowic. Dzisiejsza uchwała tymczasowo rozwiązuje  problem, odkładając na jakiś czas ostateczną decyzję o tym kto i gdzie będzie się uczył.

Zgodnie z nowym projektem sieci szkół w gminie Sędziszów będzie funkcjonowało sześć szkół podstawowych. Trzy będą prowadzone będą przez gminę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution