101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Radni pozytywnie o zmianach w budżecie. Były jednak wątpliwości

Data publikacji: 21.03.2017 21:03
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

1.12.2014 Kielce. Akcja „Podświetl się na niebiesko dla autyzmu". Urząd Miasta
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Komisja finansów kieleckiej Rady Miasta, przy dwóch głosach za i czterech wstrzymujących się, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały dotyczący zmian w tegorocznym budżecie. Wątpliwości wzbudził punkt o przeznaczeniu 66 tysięcy złotych na zakup dokumentacji pod budowę lotniska w Obicach.

Ryszard Muciek, prezes spółki Port Lotniczy Kielce tłumaczył, że jest to gotowy projekt makroniwelacji terenu, który spółka wykonała we własnym zakresie. Opracowanie uzupełnia dokumentację, posiadaną przez miasto. Stąd propozycja, aby całość znalazła się w jednym ręku bez względu na to, jakie będą dalsze losy spółki. Najwięcej pytań miała Agata Wojda. Dociekała m.in. dlaczego miasto w tym momencie ma potrzebę kupienia tej dokumentacji oraz jakie są plany na przyszłość, szczególnie w kontekście informacji o lokalizacji Centralnego Portu Lotniczego, która nie uwzględnia Obic.

Radni komisji finansów pozytywnie zaopiniowali również projekt uchwały dotyczący 7% podwyżki za przyjęcie śmieci do Zakładu Utylizacji Odpadów w Promniku.  Jak informowaliśmy, Henryk Ławniczek prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami wnioskował o 10% podwyżki.

Władze Kielc po analizach zdecydowały o podwyżce, ale nie w takiej wysokości jak wnioskował prezes. Barbara Nowak, skarbnik miasta mówiła na naszej antenie, że wzrost opłat jest uzasadniony, nie będzie on jednak skutkował podwyżką opłat za śmieci dla mieszkańców Kielc.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions