101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Piosenki Agnieszki Osieckiej zabrzmiały w Pałacyku Zielińskiego

Data publikacji: 25.03.2017 21:15
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

25.03.2017 Kielce. "Pieśniobranie" w Domu Środowisk Twórczych.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tłumy odwiedziły Pałacyk im. Tomasza Zielińskiego w Kielcach podczas 41. Pieśniobrania. Tym razem zatytułowano je "Niech żyje bal... w hołdzie Agnieszce Osieckiej".  7 marca minęła 20. rocznica śmierci tej polskiej poetki, autorki tekstów piosenek i reżyserki. Agnieszka Osiecka napisała około dwóch tysięcy piosenek. Wśród nich przeboje: „Małgośka”, „Od nocy do nocy”, „Uciekaj moje serce”, czy „Niech żyje bal”. Był też motyw z popularnego serialu „Czterej pancerni i pies”.

Uczestnicy wspólnego śpiewania zwracali uwagę na świetną atmosferę, i podkreślali, że dobrze byłoby organizować tego typu imprezy w większych pomieszczeniach, bo zainteresowanie jest ogromne.

Wykonawcy "Pieśniobrania" zdawali sobie sprawę z jak trudnym zadaniem będą mieć do czynienia. Tak było w przypadku Barbary Sołtys z chóru „Uroczysko” w Kielcach. Jak powiedziała, kiedyś jej marzeniem było zostać piosenkarką. Teraz może realizować swoje pasje. Z kolei Maciej Kmita, który pisze teksty zaznaczył, że Agnieszka Osiecka, to jedna z jego ulubionych autorek tekstów. Jej utwory pozwalają mu doskonalić warsztat wokalny.

Pieśniobranie zorganizowało tradycyjnie Stowarzyszenie „A nam się chce”. Mariola Maćko przypomniała, że od pewnego czasu wspólne śpiewanie, z uwagi na jego popularność nie ogranicza się tylko do uroczystości patriotycznych, ale również innych rocznic. Dotychczas śpiewano m.in. z okazji: 100. urodzin Jeremiego Przybory, czy w ubiegłym roku - 75. urodzin nieżyjącego już Wojciecha Młynarskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution