101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Po tragedii w Starachowicach. Bez zwrotu po sekcji zwłok dziecka

Data publikacji: 29.03.2017 14:33
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Szpital Starachowice

Szpital Starachowice
Fot. www.szpital.starachowice.pl

Prokuratura otrzymała protokół z sekcji zwłok dziecka, które martwe przyszło na świat, bez pomocy personelu w starachowickim szpitalu. Miejscowa Prokuratura Rejonowa wszczęła z urzędu śledztwo w sprawie tych wydarzeń.

Opinia nie przynosi żadnych nowych, istotnych informacji – twierdzi Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. - To co wstępnie zostało ustalone, potwierdza się. Do śmierci płodu w łonie matki doszło jeszcze przed zgłoszeniem się pokrzywdzonej do szpitala. Dodatkowo ustaliliśmy, że nikt nie przyczynił się do jego śmierci – mówi prokurator.

Śledczy wystąpili także o opinię dotyczącą przebiegu leczenia pokrzywdzonej kobiety w szpitalu oraz o przebiegu i prowadzeniu ciąży. – Okoliczności, które zostały ustalone na podstawie zeznań świadków i dokumentacji medycznej będą wzięte pod uwagę przy przygotowaniu głównej opinii. Dopiero ona pozwoli stwierdzić, czy doszło do popełnienia przestępstwa, jeżeli tak do jakiego i kto jest za nie odpowiedzialny – powiedział prokurator.

Jak informowaliśmy, 1 listopada, do placówki zgłosiła się po pomoc kobieta, która będąc w 8 miesiącu ciąży przestała wyczuwać ruchy swojego dziecka. Po zbadaniu pacjentki, lekarze stwierdzili zgon dziecka. Kobieta twierdzi, że nie otrzymała należytej opieki, mimo ogromnego bólu, lekarze odmówili jej podania środków znieczulających, albo przyśpieszających poród.

Po tych wydarzeniach został zwolniony cały personel medyczny, który pracował wówczas na oddziale położniczo- ginekologicznym w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution