101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Przemysław Gosiewski patronem ulicy w Chmielniku?

Data publikacji: 30.03.2017 20:24
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

20.04.2016 Chmielnik. Telewizja TRWAM przeprowadzała dziś program interwencyjny z władzami miasta i parlamentarzystami na temat przywrócenia posterunku policji. Rynek.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przemysław Gosiewski może zostać patronem jednej z ulic w Chmielniku. Z taką inicjatywą wyszła radna powiatu kieleckiego Irena Gmyr, która zaproponowała zmianę nazwy w związku z ustawą dekomunizacyjną. Nazwiskiem parlamentarzysty zastąpiona miałaby zostać ulica 13-tego stycznia. Tego dnia 1945 roku do Chmielnika wkroczyła Armia Czerwona.

Zdaniem radnej parlamentarzysta zasłużył na to aby zostać patronem ulicy w mieście. Jak powiedziała Przemysław Gosiewski zabiegał o interesy Chmielnika. Dzięki jego staraniom udało się zakupić nowoczesny rentgen dla szpitala powiatowego. Dodatkowo zabiegał o środki dla Sanktuarium pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowicach.

Radna dodaje, że duże są też zasługi parlamentarzysty dla wspierania całego województwa. Jak powiedziała gdyby nie zaangażowanie Przemysława Gosiewskiego świętokrzyskie nie znalazło by się chociażby w programie Polski Wschodniej czy nie powstał by peron kolejowy we Włoszczowie, który początkowo wyśmiewany okazał się trafionym pomysłem.

Andrzej Łopaciński sekretarz gminy Chmielnik poinformował z kolei, że w związku z ustawą dekomunizacyjną w gminie zmienione zostaną jeszcze dwie nazwy. Chodzi o Osiedle i ulicę 22 lipca. Mieszkańcy zaproponowali osiedle Piastów i Armii Krajowej. Trzecia zmiana ma dotyczyć ulicy Krasińskiego w Piotrkowicach. W tym wypadku do urzędu nie wpłynęły wnioski z propozycjami zmiany.

O tym kiedy zmiany zostaną wprowadzone radni zadecydują na najbliższej sesji najprawdopodobniej pod koniec kwietnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution