101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Przedświąteczna zbiórka żywności okazała się sukcesem

Data publikacji: 31.03.2017 06:54
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

09.12.2016 Kielce. Zbiórka żywności przez Caritas w sklepie Społem na Barwinku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Około 13 ton żywności zebrano podczas wielkanocnej zbiórki, która odbyła się w miniony weekend w naszym regionie. Akcję przeprowadzono w ponad 60 sklepach. Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, dzięki zbiórce paczki z żywnością trafią do ponad 2 tysięcy osób potrzebujących.

- Cieszymy się, bo udało się zebrać o 1,5 tony żywności więcej niż podczas zbiorki rok temu, a dzięki temu uda się pomóc większej liczbie osób. To przede wszystkim zasługa darczyńców, ale także wolontariuszy i pracowników sklepów, w których przeprowadziliśmy akcję - mówi ksiądz Krzysztof Banasik.

W tym roku najczęściej do koszy trafiały produkty pierwszej potrzeby, a więc mąka, ryż, makaron, cukier, konserwy i olej. Zdarzały się także słodycze, soki i dżemy. Jak dodaje ksiądz Krzysztof Banasik, kielecka Caritas zakupi jeszcze wędliny.

- Teraz trwa jeszcze segregacja zebranych produktów. Oczywiście ta żywność, która została zebrana przez oddziały terenowe, parafialne zespoły Caritas, pozostanie tam do dyspozycji i rozdysponowana w poszczególnych społecznościach. Natomiast, ta żywność która została zebrana w Kielcach zostanie przekazana osobom, które zgłaszały się po pomoc w Punkcie Pomocy Doraźnej  - dodaje ksiądz Krzysztof Banasik.

Część paczek z żywnością przekazana zostanie również osobom bezdomnym. Otrzymają je podczas śniadania wielkanocnego, które tradycyjnie odbędzie się w Wielką Sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution