101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jedyny taki koncert w Kieleckim Centrum Kultury

Data publikacji: 01.04.2017 09:10
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kieleckie Centrum Kultury
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentowany będzie dziś spektakl „Cohen - Nohavica”- w reżyserii Mariana Opani. Jest to koncertowa wersja spektaklu przygotowanego przez artystę w listopadzie 2014 roku dla Teatru Buffo na jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. To podróż muzyczna po świecie lirycznych ballad Nohavicy, przeplatanych kultowymi piosenkami Leonarda Cohena, połączenie dwóch niezwykłych światów artystycznej wrażliwości.

Wystąpią gwiazdy polskiej sceny: Marian Opania, Piotr Machalica i Iwona Loranc wspomagane przez artystów młodszego pokolenia: Monikę Węgiel, Marcina Januszkiewicza i Bartłomieja Nowosielskiego - mówi Robert Wieczorek z Impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury.

Podczas spektaklu usłyszymy wszystkie największe przeboje zmarłego w ubiegłym roku Leonarda Cohena: „Sisters of Mercy”, „Tower of Song”, „Hallelujah”, czy „The Future”. - Z pewością koncert przyniesie nam wiele wzruszeń - dodaje Robert Wieczorek.

Idealnie, w ramy tego koncertu, wpisuje się specjalnie opracowana przez Janusza Stokłosę oprawa muzyczna sięgająca głęboko do emocji i uczuć opisywanych przez obu poetów piosenki.

Początek koncertu-spektaklu "Cohen - Nohavica" o godz.18.00. w Kieleckim Centrum Kultury.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution