101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pomagaliśmy dzieciom naszych słuchaczy

Data publikacji: 01.04.2017 12:38
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
01.04.2017 Biała sobota w Radiu Kielce

01.04.2017 Biała sobota w Radiu Kielce
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Pod hasłem „Zadbaj o zdrowie swojego dziecka” odbyła się w naszej rozgłośni kolejna „Biała sobota”. Tym razem porad udzielali specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego: pediatra, fizjoterapeuta oraz diabetolog. Chętni mogli także zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze.

Z bezpłatnych konsultacji lekarskich skorzystała m.in. 3,5-letnia Nadia Banasik. Jak powiedziała naszej reporterce jej mama Magdalena - bardzo trudno jest się dostać do specjalisty, tymczasem podczas "Białej soboty" w Radiu Kielce nie trzeba nawet stać w kolejce.

Dzieci badała dziś m.in. dr Irena Jałowiec, pediatra, diabetolog. - Zgłaszają się do mnie pacjenci z różnymi problemami, ale najwięcej jest osób z nadwagą i dlatego udzielam porad dietetycznych. Otyłość, czy nadwaga, to nie tylko niezbyt estetyczny wygląd, ale przede wszystkim większa skłonność do zapadnięcia na wiele groźnych chorób, np. na cukrzycę - przestrzega dr Irena Jałowiec.

„Biała sobota” w Radiu Kielce zorganizowana została po raz drugi. Z konsultacji skorzystało kilkadziesiąt osób.

W ubiegłym miesiącu, porad udzielali lekarze ze Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii. Wówczas z pomocy skorzystało ponad 70 osób. Kolejna „Biała sobota” w naszej rozgłośni odbędzie się za miesiąc. A już za tydzień, także w sobotę, bezpłatnych porad będą udzielać prawnicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution