101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Cykliści opanowali ścieżki rowerowe

Data publikacji: 02.04.2017 12:31
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

III Rodzinny Rajd Rowerowy Ścieżką Wzdłuż Wąskich Torów (22 maja 2016 r)
Fot. Ewa Pociejowska Gawęda / Radio Kielce

Piękna pogoda zachęca do spacerów oraz wycieczek rowerowych. Dzisiaj ścieżki dla miłośników dwóch kółek w Kielcach i okolicach przeżywają prawdziwe oblężenie. Wszystko dlatego, że mieszkańcy miasta zdecydowali się rozpocząć sezon rowerowy w ten słoneczny weekend. Jednak zanim wyjedziemy w drogę warto zrobić przegląd jednośladu - przypomina Michał Kania, serwisant rowerów w sklepie Martes Sport.

- Na pewno należy zwrócić uwagę na napęd, czyli łańcuch i zębatki. Powinniśmy je wyczyścić i nałożyć nowy smar. Jeśli jednak chcemy zrobić dobry przegląd naszego roweru, powinniśmy sprawdzić stan wszystkich połączeń śrubowych i łożysk. Wszystko po to, aby podczas wycieczek nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Konserwacja jest potrzebna, żeby poszczególne podzespoły się nie zużywały się za szybko - tłumaczy.

Michał Kania, dodaje jednocześnie, że pierwsze wycieczki nie powinny być zbyt długie, ponieważ mięśnie po zimie nie są wystarczająco pobudzone. Przed wyjazdem warto także się rozgrzać, a w trakcie wyprawy nie zapominać o względach bezpieczeństwa, czyli o kasku i elementach odblaskowych.

Osoby, które decydują się na dłuższe wycieczki oraz jazdę przy ruchliwych drogach, powinny również wyposażyć się także w kamizelki odblaskowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution