101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rusza budowa ulicy Pileckiego. Będą utrudnienia

Data publikacji: 06.04.2017 06:20
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce, skrzyżowanie ulic Tarnowskiej i alei księdza Jerzego Popiełuszki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś w nocy, czyli z czwartku na piątek, zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Tarnowskiej i Wapiennikowej. Ma to związek z budową ulicy Pileckiego.

W okolicach skrzyżowania  wyłączony zostanie z ruchu  wschodni odcinek ulicy Popiełuszki od strony zakładów Prema. Ruch pojazdów odbywał się będzie  jezdną od strony ulicy Wapiennikowej. Na skrzyżowaniu wyznaczone zostanie tymczasowe rondo.

Ponadto kierowcy będą mogli korzystać z tymczasowych zjazdów wybudowanych na pasie zieleni rozdzielającym obie jezdnie. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

Tymczasem na ulicy Pileckiego trwa budowa kanału deszczowego, która powinna się zakończyć na przełomie kwietnia i maja. Wówczas rozpoczną się zasadnicze roboty drogowe. Zdecydowana ich większość ma zostać wykonana w tym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na maj przyszłego roku. Jej całkowity koszt, wraz m.in. z wykupami gruntów, to około 40 milionów złotych.

Ulica Pileckiego połączy skrzyżowanie ulic Wapiennikowej, Tarnowskiej i alei księdza Jerzego Popiełuszki z Rondem Czwartaków, co znacznie usprawni ruch w kierunku Staszowa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution