101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

OMPiO wyróżniło najlepszych recytatorów

Data publikacji: 06.04.2017 10:45
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Laureaci Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie ze Słowem"
Fot. OMPiO / Radio Kielce

Julia Wąsik z Gimnazjum w Stadnickiej Woli, Marlena Kopacz z Gimnazjum w Bielinach i Milena Michta z Gimnazjum nr 16 w Kielcach zostali laureatami pierwszych trzech miejsc podczas 5. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze Słowem” w kategorii gimnazjów. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych poszczególne miejsca zdobyli: I - Kamil Zieliński z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, II - Maria Łozińska z Państwowej Szkoły Sztuk Pięknych w Kielcach, III - Jakub Jaros z II LO im. J. Śniadeckiego w Kielcach.

Najlepsi recytatorzy z województwa prezentowali polską poezję i fragmenty prozy w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym już po raz piąty. Przez dwa dni zaprezentowało się 75 uczestników konkursu.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Jastrzębska z Gimnazjum nr 26 w Kielcach, Alicja Szymańska z Gimnazjum  w Nowinach, Patrycja Bera z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Bidzinach i Alicja Ziomek z Gimnazjum w Stopnicy oraz Anastazja Obirek z LO w Małogoszczu, Weronika Miernik z LO w Chęcinach, Claudia Sbriglio z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Kacper Sordyl z II LO im. J. Śniadeckiego w Kielcach oraz Grzegorz Teper z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie.

- W zmaganiach wzięli udział uczniowie, którzy doceniają wagę słowa - stwierdziła Jolanta Białek z Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, organizator konkursu. - Dbałość o kulturę języka polskiego, zachęcenie młodzieży do czytania literatury polskiej mieści się w misji OMPiO. To jest właśnie rodzaj patriotyzmu - dodała.

Każdy z uczestników zaprezentował jeden utwór poetycki i fragment prozy. Gimnazjaliści przedstawiali najczęściej utwory z listy lektur szkolnych. Uczniowie szkół średnich mieli bardziej sprecyzowane zainteresowania literackie i sięgali do trudniejszych form, częściej wybierając np. reportaże.

W jury zasiedli aktorzy występujący na deskach kieleckich teatrów: Agata Sobota,  Hanna Świętnicka i Zdzisław Rybczyński z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” oraz Mirosław Bieliński i Marcin Brykczyński z Teatru im. Stefana Żeromskiego.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i sprzęt elektroniczny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution