101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Najpiękniejsza Marzanna ma różowe włosy, niebieskie buty i sukienkę

Data publikacji: 07.04.2017 13:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.04.2017 Kielce. Finał konkursu na najpiękniejszą Marzannę w Studiu Gram Radia Kielce. I miejsce.

07.04.2017 Kielce. Finał konkursu na najpiękniejszą Marzannę w Studiu Gram Radia Kielce. I miejsce.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Studiu GRAM Polskiego Radia Kielce rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą Marzannę. To pokłosie naszej akcji „Obudź w sobie wiosnę”, którą 21. marca zorganizowaliśmy na kieleckim deptaku. Wtedy to przedszkolaki, aby przepędzić zimę i przywołać tę najpiękniejszą porę roku, przyniosły własnoręcznie wykonane lalki, które potem trafiły do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach i tam można było je oglądać oraz głosować na te najpiękniejsze.

Pierwsze miejsce w naszym konkursie zajęło Samorządowe Przedszkole nr 40 w Kielcach. Jak powiedziały dzieci z tej placówki, Marta i Oskar, swoją Marzannę wzorowały na postaci z jednej z bajek. - Nasza lalka jest na pewno piękna, bo przecież zajęła pierwsze miejsce. Podobna jest trochę do Elzy z bajki „Kraina lodu” i ma różowe włosy z gąbki. A do tego ma niebieskie buty i niebieską sukienkę - tłumaczyły rezolutnie przedszkolaki. Drugie miejsce w naszym konkursie zajęło Niepubliczne Przedszkole „Baśniowy Raj” w Kielcach. Na podium znalazło się również Przedszkole Samorządowe nr 43 w Kielcach.

Jak przyznaje Maciej Obara, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach widać, że z roku na rok dzieci wkładają coraz więcej pracy w przygotowanie Marzann. - Bardzo się cieszę, bo muzeum od samego początku uczestniczy aktywnie w kultywowaniu tej pięknej tradycji. Ocenialiśmy zaangażowanie dzieci, ich kreatywność i pomysłowość, dlatego wszystkie Marzanny są dla nas piękne - dodaje Maciej Obara.

W sumie wyróżniliśmy 5 przedszkoli. Nagrodami w konkursie były m.in. klocki i gry edukacyjne, tablice magnetyczne, kręgle oraz zestaw do gry w badmintona.

Prezenty ufundowali wojewoda świętokrzyski, Wodociągi Kieleckie oraz Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach. Natomiast Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach przekazało grupowe zaproszenie do zwiedzania muzeum.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution