101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Data publikacji: 10.04.2017 15:38
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Rodziny Katyńskie oraz członkowie Związku Sybiraków oddali dzisiaj hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Znicze złożono również przed pomnikiem ofiar katyńskich. W czwartek 13 kwietnia minie 77 rocznica II masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Anna Łakomiec prezes stowarzyszenia Kielecka Rodzina Katyńska wspominała, że oba wydarzenia będą w polskiej historii się przenikać. Jak powiedziała - wokół wyjaśniania okoliczności katastrofy smoleńskiej wciąż pojawia się wiele pytań, które pozostają bez odpowiedzi. Podobnie w przypadku mordu katyńskiego - narosło wiele kłamstw, które na przestrzeni lat trzeba było prostować. Zarówno wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu lat jak i te ostatnie były wielkimi tragediami dla naszego narodu.

Udział w uroczystościach wzięli również uczniowie z Zespół Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach. Sebastian Szumski tłumaczy, że musimy pamiętać o naszej historii, ponieważ ta, lubi się powtarzać. Jak dodał - biorąc udział w takich spotkaniach poznawanie historii jest ciekawsze, łatwiej zapamiętać ważne fakty związane z tragiczną przeszłością kraju.

Uroczystości rocznicowe odbyły się na Cmentarzu Starym w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution