101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mieszkańcy zdecydują o budowie parkingów

Data publikacji: 10.04.2017 16:43
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Parking podziemny.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dobiegają końca konsultacje społeczne, dotyczące budowy parkingów wielopoziomowych na kieleckich osiedlach. Dziś po południu zakończy je spotkanie z mieszkańcami Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W ostatnim czasie w konsultacjach uczestniczyli głównie mieszkańcy osiedli Uroczysko i Sady.

W tym rejonie miasta jest najwięcej kontrowersji związanych z lokalizacją parkingów. W przypadku protestów urzędnicy wycofują się ze swoich planów, ale przy okazji pojawiają się nowe propozycje.

Obiekty w założeniach mają pełnić dwie funkcje, czyli park and ride, a po południu miałyby służyć mieszkańcom. Wiadomo już, że z dwóch lokalizacji - po północnej stronie ulicy Sandomierskiej oraz  u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej zrezygnowano.

Prawdopodobnie wypadnie również lokalizacja na rogu ulic Marszałkowskiej i Jesionowej poinformował Artur Hajdorowicz dyrektor wydziału rozwoju i rewitalizacji.

Ze względu na protesty wycofano się także z lokalizacji w rejonie ulic Pocieszka i Wojewódzkiej. Wszystko wskazuje, że jeden z obiektów powstanie na Uroczysku. Nie wiadomo jednak, czy będzie to rejon ulicy Orkana, czy nowa propozycja mieszkańców i spółdzielni, czyli rejon ulic Turystycznej i Nałkowskiej.

Po ostatecznym ustaleniu lokalizacji parkingów urzędnicy przystąpią do dalszych prac. Konieczne będzie wykonanie różnych analiz. Niewykluczone, że trzeba będzie też sporządzić plany zagospodarowania przestrzennego.

Akceptację mieszkańców zyskały parkingi u zbiegu alei Szajnowicza-Iwanowa i Grunwaldzkiej, w okolicach ulic Radomskiej i Nowaka-Jeziorańskiego, nieopodal skrzyżowania ulic Popiełuszki i Wrzosowej oraz u zbiegu ulic Krakowskiej i Podklasztornej.

Urzędnicy zamierzają wybudować 7 parkingów wielopoziomowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution