101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kraina czarów na scenie KTT

Data publikacji: 11.04.2017 08:44
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

KTT. Premiera Alicji w Krainie Czarów (28 stycznia 2017 r)
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

"Alicję w Krainie Czarów" będzie można dziś obejrzeć, w ramach 17. Festiwalu Tańca Kielce 2017, na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Choreografię tego spektaklu opracowali dyrektorzy KTT - Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak.

„Alicja w Krainie Czarów” to najnowsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XX i XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się np. niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak choćby: Kot o kilku obliczach, Pink Detektyw, barwne Kwiaty, Motyle, czy też stepujące Stonogi.

Nadmieńmy, iż zejście Stonóg ze sceny to swoisty majstersztyk, a piękne uskrzydlone owady naprawdę fruwają!

Warstwa plastyczna obrazu to: ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej /autorki kostiumów do "Dziadka do orzechów/, bajkowa scenografia projektu Grzegorza Pańtaka oraz projekcje Jaśminy Parkity, Grzegorza Kaczmarczyka i Bartosza Kruka.

Spektakl ma radosny i zarazem magiczny klimat, bowiem twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Choreografia opracowana jest w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, przez rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny. To spektakl dla dzieci i całkiem dorosłych, którzy lekturę "Alicji w Krainie Czarów" maja już dawno za sobą.

Początek dzisiejszych spektakli "Alicji w Krainie Czarów" o godz. 8.30 i 12.00. na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca przy Placu Moniuszki 2B.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution