101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Więźniowie spotkają się z dziećmi w teatrze

Data publikacji: 12.04.2017 17:03
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

13.4.2016 Kielce. Teatr Kubuś.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”  w Kielcach we współpracy z kieleckim Aresztem Śledczym będzie kontynuował przez kolejne trzy lata program „Teatr, Mama, Tata i Ja”. Jest on realizowany od dwóch lat i interesuje się nim coraz więcej osadzonych. Mogą w nim wziąć udział wraz z rodzinami pod warunkiem, że nie są pozbawieni praw rodzicielskich i odbywają karę w zakładzie półotwartym. Przed przyjęciem do programu, wychowawcy oceniają też autentyczność relacji więźniów z ich dziećmi. Dotychczas skorzystało z niego 18 rodzin.

Placówka otrzymała na ten cel dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 111 tysięcy złotych. Formuła będzie podobna jak w poprzednich edycjach - poinformowała Joanna Kowalska, zastępca dyrektora „Kubusia”. Program będzie się składał więc m.in. z warsztatów artystycznych i arteterapii, czyli leczenia poprzez sztukę.

Zaznaczyła, że mimo, iż będzie realizowany po raz trzeci to jest innowacyjny i systemowy, ponieważ nigdzie w Polsce, ani w Europie w takiej formule nie jest realizowany.

Spotkania będą się odbywać co miesiąc od kwietnia do grudnia. W tym roku z racji tego, że decyzja o dofinansowaniu zapadła w połowie miesiąca, rozpocznie się on w maju.

Partnerami programu są Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji oraz kielecki Urząd Miasta. W tym roku dołączyli do niego również m.in. Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców Region Świętokrzyski oraz Instytut Designu w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution